UKS Atleta Ostrołęka. Start ostrołęckich ciężarowców pełen rekordów [ZDJĘCIA]

Inne 12 maja 2024 0 Komentarzy

11 maja 2024 roku na pomostach CLKS Mazovia Ciechanów odbył się III Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego. To właśnie Jego imienia pierwszego polaka zdobywcy złotego medalu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów (Rzym 1960) siłownia gościła wielu sztangistów z kraju a nawet i z zagranicy. W tym gronie wystąpiła trójka ostrołęckich sztangistów.

fot. UKS Atleta Ostrołęka

Piętnastoletnia Maja Zera zajęła czwartą lokatę w klasyfikacji open pań. Została wyróżniona pucharem jako najmłodsza zawodniczka tej imprezy sportowej. W klasyfikacji open mężczyzn Radosław Krupa uplasował się na dziesiątej pozycji, a Dawid Kalwara na pozycji dwunastej.

Maja w dwuboju uzyskała 104 kg (45+59) bijąc rekord życiowy w podrzucie o 5 kg a w dwuboju o 7 kg. Dawid podnosi w dwuboju 159 kg (73+86) i podwyższa wynik w podrzucie o 1 kg i dwuboju również o 1 kg. Radosław wyrywa 87 kg, podrzuca 110 kg a w dwuboju gromadzi aż 197 kg. Radek podwyższa wynik rwania 7 kg, podrzut o 10 kg a dwubój aż o 17 kg.

  • Podsumowując, Maja ustanawia 2 rekordy życiowe, Dawid również 2 rekordy, a Radek 3 rekordy życiowe.

- Był to niespodziewany start naszych zawodników, ale za to bardzo bardzo udany z powodu uzyskanych wyników przez naszych ciężarowców - mówi trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.