UKS Atleta Ostrołęka świętuje. Dorota Gnoza z brązem Mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Inne 23 października 2024 0 Komentarzy

Od 18 do 20 października w Nowym Dworze Mazowieckim odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat. Na tę rywalizację z trenerem Władysławem Niedźwieckim pojechali reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka: Dorota Gnoza, Maja Zera, Wojciech Bakuła i Szymon Padzik. Maja rywalizowała w kategorii wagowej 76 kg, Dorota plus 81kg, a Wojtek i Szymon w kategorii do 67 kg.

Maja i Dorota z UKS Atleta w wysokiej formie

Pierwsza do zmagań ze sztangą przystąpiła obierwianka Maja. Wyrwała ona 46 kg (rekord życiowy), podrzuciła 60 kg a w dwuboju olimpijskim uzyskała 106 kg, co też jest rekordem życiowym - o 1 kg więcej. Ten wynik uplasował Maję na 6. pozycji w Polsce tej kategorii wagowej.

W sobotni poranek do rywalizacji o podium i zmagań ze sztangą stanęła Dorota, mieszkanka Pupkowizny. W rwaniu zaliczyła 64 kg, za co otrzymała mały medal brązowy. Podrzuciła 83 kg i tym wynikiem wywalczyła srebrny medal. W dwuboju zgromadziła 147 kg co pozwoliło jej stanąć na trzecim stopniu podium z brązowym medalem i tytułem drugiej wicemistrzyni.

Chłopaki też dali radę!

Natomiast Wojtek i Szymon z Białobieli o tytuły mistrzostw Polski przystąpili późnym wieczorem w sobotę. Wojtek rwanie rozpoczął od rekordu życiowego (62,66, i 68), co udało się bez zastrzeżeń. Tak samo od rekordów rozpoczął w podrzucie gdzie wybijał nad głowę kolejno 76, 81 i 85 kg. W dwuboju zgromadził 153 kg co jest rekordem życiowym - uzyskał więcej o 20 kg od startu na eliminacjach i tym samym został 6. zawodnikiem w Polsce.

Szymon wyrywa 69 kg (pobija rekord życiowy o 1 kg), podrzucił 87 kg (życiówka o 4 kg) a w dwuboju zgromadził 156 kg (rekord o 5 kg więcej). Ten wynik uplasował Szymona na piątej pozycji w Polsce wśród ciężarowców tej kategorii wagowej.

- Świetny start ostrołęckich sztangistów. Emocji było co nie miara, a rekordów moc. Gratulujemy i dziękujemy za wielkie serce do walki. Należy zaznaczyć, że Dorota, Wojtek i Szymon to debiutanci takiej rangi zawodów - podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.