UKS Atleta Ostrołęka triumfuje w wieloboju atletycznym [ZDJĘCIA]

Inne 30 listopada 2022 0 Komentarzy

25 listopada podczas finału ligi mazowieckiej w podnoszeniu ciężarów odbył się finał mazowieckiego wieloboju atletycznego. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka.

W ostatniej edycji wieloboju atletycznego Ostrołękę reprezentowali zawodnicy UKS Atleta. Drużynę dziewcząt stanowiły: Pola Larenta uczennica SP 4 Ostrołęka w kategorii wiekowej do 10 lat i Maja Zera z SP Obierwia w kategorii wiekowej do 13 lat. Drużynę męską reprezentowali Wojciech Bakuła SP Białobiel, Dariusz Małkowski – SP 10 Ostrołęka i Kacper Mróz SP Chudek, wszyscy w kategorii wiekowe do lat 13. Wśród chłopców kategorii wiekowej do lat 10 Atleta nie miał reprezentantów.

Jak zwykle w kategorii wiekowej do lat 10 wśród dziewczynek zwyciężyła Pola Larenta. Tym razem wraz z Gabrielą Dołęgą zgromadziły po 268 punktów i obie stanęły na najwyższym stopniu podium. Na trzecim stopniu stanęła zawodniczka gospodarzy WLKS Siedlce Lena Celińska-Mysław z 243 pkt.

Wśród dziewcząt do 13 lat zwyciężyła Patrycja Urban z Sokołowa Podlaskiego z 220 pkt. a zawodniczka Atlety Maja Zera z 209 punktami uplasowała się na 5. Miejscu. Tylko 11 punktów dzieliło Maję od zwyciężczyni tej kategorii, tak wyrównany był poziom w tej grupie.

W męskiej kategorii wiekowej do 13 lat zwyciężyli dotychczas niepokonani: 1. miejsce Kacper Mróz z 293 pkt., 2. miejsce Wojciech Bakuła z 250 pkt. a 3. pozycję wywalczył Dariusz Małkowski gromadząc 188 punktów. Tu pełna dominacja zawodników ostrołęckiego Atlety!

Najlepsza drużyną również tej edycji była drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Gratulacje!