UKS Piątka na Pierwszym Kroku Pływackim: Dwa złota Zuzi, rekord Antka

Pływanie 25 października 2021 0 Komentarzy

20 października na pływalni OSiR Targówek w Warszawie odbyła się trzecia runda zawodów pływackich Pierwszy Krok Pływacki rocznika 2012 w których klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała dwójka młodych zawodników: Zuzanna Zecer oraz Antoni Golan. W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodniczek i zawodników z 17 klubów Mazowsza.

Zuzia Zecer zdobyła dwa złote medale: na 50 m stylem motylkowym z czasem 39,84 s oraz na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,76 s. W klasyfikacji po dwóch startach młoda pływaczka zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 471 punktów.

- Oprócz satysfakcji z medalowej pozycji, Zuzia ma też możliwość na zawodach poznania nowych przyjaciół i przekonania że marzenia warto jednak mieć bo spełniają się - podkreśla trener Andrzej Pyskło.

Antek Golan w stylu dowolnym z czasem 40,37 s zajął 12. miejsce, a w stylu grzbietowym z czasem 47,73 (z nowym rekordem życiowym) - 14. miejsce.