UKS Piątka Ostrołęka: Cztery medale Zuzi, dwa Antka

Pływanie 06 czerwca 2022 0 Komentarzy

W sobotę i niedzielę 4-5.06.2022 r. zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer i Antoni Golan uczestniczyli w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Pływackich Dzieci 10-11 lat,które odbyły się w Parku Wodnym w Łomży.

• Zuzia zdobyła cztery złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,55 (rekord życiowy) na 50 m stylem klasycznym z czasem 47,70(rekord życiowy) na 50 m stylem grzbietowym z czasem 39,10 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:26,35(rekord życiowy).
  • Antek zdobył jeden złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 43,63 (rekord życiowy) oraz medal srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,16 (rekord życiowy). Młody pływak rywalizował jeszcze na 50 klasykiem i 100 zmiennym zajmując pierwsze miejsca ale wyniku błędów technicznych został zdyskwalifikowany i tym samy stracił szansę na medale.

W klasyfikacji końcowej Zuzia zajęła pierwsze miejsce zdobywając w 3 startach 879 punktów, zaś Antek zdobywając za dwa starty 305 punktów zajął drugie miejsce. Natomiast w klasyfikacji drużynowej klub UKS Piątka zajął drugie miejsce.

- Gratulujemy i cieszymy się że mimo zbliżającego się małymi kroczkami końca sezonu Zuzia i Antek udowodnili że praca która czeka ich na treningach wykonana jest z pasją w stu procentach - informuje klub.

Źródło: UKS Piątka Ostrołęka