UKS Piątka Ostrołęka najlepsza w pływackich Mistrzostwach Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Pływanie 17 listopada 2013 Komentarzy

W sobotę, 16 listopada w ostrołęckim parku wodnym "Aquarium" rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu. Najlepiej spisali się reprezentanci gospodarzy z klubu UKS Piątka Ostrołęka, wyprzedzając rywali z Pułtuska, Ostrowi Mazowieckiej i Ciechanowa.

Zawodnicy UKS Piątka zdobyli dwadzieścia medali, w tym dziewięć złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych. Tyle samo krążków zdobyli pływacy z UKS Posejdon Pułtusk, lecz w klasyfikacji medalowej okazali się słabsi, gdyż tylko pięć medali było z najcenniejszego kruszcu. Na najniższym stopniu klasyfikacji uplasował się klub Orka Ostrów Mazowiecka - 14 medali, z tego pięć złotych.

Oprócz UKS Piątka w zawodach wystartowali także pływacy z UŚKS Ostrołęka. Zdobyli oni cztery medale, w każdym przypadku stając na najwyższym stopniu podium.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu ostrołęckiego Urzędu Miasta. W zawodach wystartowało łącznie około 140 pływaków.