UKS Piątka Ostrołęka. Pierwsze medale Zuzi i Antka po wakacyjnej przerwie

Pływanie 20 września 2022 1 Komentarz

W sobotę 17 września zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer oraz Antoni Golan uczestniczyli w V Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Ursusa pod patronatem Burmistrza Bogdana Olesińskiego. Zawody odbyły się na obiekcie Skalara Warszawa w dwóch blokach.

Zuzia zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem motylkowym z czasem 35,39 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:28,04. W klasyfikacji w roczniku 2012 po dwóch startach, gromadząc 590 punktów młodziutka pływaczka z Piątki zajęła pierwsze miejsce.

Antek zdobył dwa brązowe medale na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:20,94 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 41,79 (rekord życiowy).

- Zawody w Warszawie dla naszych pływaków były pierwszym startem po wakacyjnej przerwie i mamy nadzieję, że były dobrym przetarciem przed zbliżającym się sezonem pływackim - podkreśla Andrzej Pyskło.