UKS Piątka Ostrołęka: Siedem medali w Ciechanowie

Pływanie 28 lutego 2022 1 Komentarz

W niedzielę 27 lutego zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka zdobyli 7 medali w IV Mistrzostwach Mazowsza w Pływaniu pod patronatem Prezydenta miasta Ciechanów które odbyło się na pływalni MOSiR w Ciechanowie. W trzecim bloku zawodów uczestniczyło około 200 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z terenu Polski.

UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w składzie: Zuzanna Zecer, Ania Kalicińska, Hanna Wawrzyńska, Aleksander Hyjek, Antoni Golan oraz Marcel Łoziński.

• Zuzia Zecer zdobyła trzy złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,77(rekord życiowy), na 50 m stylem motylkowym z czasem 37,19(rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:28,53 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 z dorobkiem 854 punktów młoda pływaczka zajęła pierwsze miejsce. Zuzia w trzech swoich startach poprawiła trzy rekordy życiowe i tylko potwierdziła że przygotowania do nowego sezonu, które trwały dwa miesiące, zostały dobrze przez utalentowaną zawodniczkę przepracowane.
  • Olek Hyjek zdobył jeden złoty medal na 25 m stylem dowolnym z czasem 23,96 (rekord życiowy) oraz jeden medal brązowy na 25 m stylem grzbietowym z czasem 28,27(rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 ostrołęcki pływak z dorobkiem 103 punktów zajął 2. miejsce. Olek powolutku małymi kroczkami idzie w ślady swojej starszej koleżanki!
  • Antek Golan zdobył jeden medal brązowy na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,92 (rekord życiowy) oraz zajął siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,56 (rekord życiowy). W dwóch startach Antek poprawił dwa rekordy życiowe, gdzie tylko udowodnił, że rozwija się pływacko prawidłowo i jeszcze nie raz będziemy się cieszyć z rekordów życiowych młodego zawodnika.
  • Marcel Łoziński zdobył jeden medal brązowy na 25 m stylem dowolnym z czasem 26,36 oraz zajął szóste miejsce na 25 m stylem grzbietowym z czasem 34,23 s. Młodziutki pływak z rocznika 2014 wystartował po raz pierwszy. Te wyniki dobrze wróżą na przyszłość.

- Z dobrej strony pokazały się Hania oraz Ania gdzie startując w zawodach pływackich zbierają doświadczenie, które na pewno jest ważne na początku drogi sportowej - informuje klub.