UKS Piątka Ostrołęka. Święto Niepodległości uczciły medalami

Pływanie 12 listopada 2021 0 Komentarzy

W czwartek 11 listopada zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka wzięły udział w Ogólnopolskich zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczewa. Do rywalizacji przystąpiło około 180 zawodniczek i zawodników z 19 klubów Mazowsza. Bardzo dobrze zaprezentowały się Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz, zdobywając 4 medale w tym 2 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy medal.

Młodziutka zawodniczka Zuzanna Zecer pewnie popłynęła po dwa złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,26 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 38,55. W klubie mają powody do radości:

Cieszymy się bardzo że wzrasta forma Zuzi przed najważniejszą imprezą w tym półroczu, gdzie w sobotę 13 listopada będzie rywalizowała w Warszawie na II eliminacjach OD Młodzika Do Olimpijczyka.

Oliwia Charewicz zdobyła srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,89 oraz brązowy medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:19,67. Na uwagę zasługuje fakt, że Oliwia (rocznik 2008) startowała ze starszymi od siebie zawodniczkami i udowodniła, że mimo przerwy w treningach śmiało może być zadowolona ze swoich startów.

Wyścig australijski

Ostatnią konkurencją był na wyścig australijski, gdzie Oliwia Charewicz zakwalifikowała się z czwartym czasem. To widowiskowa formuła startów rozgrywanych na zasadzie przeprowadzenia 5 serii po 50 metrów stylem dowolnym. Po każdym starcie eliminuje się zawodnika, który dopłynął jako ostatni. Pływaczka po dwóch startach i poprawieniu rekordów życiowych, walcząc do samego końca - w trzecim odpadła. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce i otrzymała puchar.

 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.