UKS Siódemka na halowych zawodach. Podsumowanie startów

Lekkoatletyka 01 lutego 2021 0 Komentarzy

W miniony weekend ekipa UKS Siódemka Ostrołęka ponownie startowała w mityngach halowych. Oto podsumowanie ich startów.

W sobotę 30 stycznia Martyna Budziłek i Karol Rogoziński (zawodnicy trenera Dariusza Dąbrowskiego) biegali na 800m w Toruniu. Martyna osiągnęła czas 2:24,58s, a Karol 2:04,73s.

W tym samym czasie w Warszawie startowały zawodniczki z grupy trenera Marka Mierzejewskiego. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, zajmując wynikiem 11,09m 3. miejsce w trójskoku oraz Izabela Roicka, która z wynikiem 4,86m była 3. w skoku w dal młodziczek.

Maja Pajewska zajęła 6. miejsce w trójskoku (9,69m), a Wiktoria Pyskło i Oliwia Budziłek miały wszystkie skoki przekroczone.

zdjecie

W niedzielę 31 stycznia Siódemka startowała ponownie w Warszawie. Tym razem najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która prowadząc niemal od startu, bezapelacyjnie wygrała bieg na 2000m z czasem 6:49,47s. Czwarte miejsce w biegu na 60m przez płotki młodziczek zajęła Izabela Roicka, już w eliminacjach poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie – 10,14s. W finale pobiegła jeszcze szybciej – 9,95s. - Iza w obu biegach nie ustrzegła się błędów technicznych i jeszcze ma duże rezerwy- wskazują trenerzy.

W czołówce swoich konkurencji byli także: Karol Rogoziński – 6. w biegu na 2000m (6:08,92s) i Małgorzata Wierzbowska – 7. w biegu na 1000m U-18.

Pozostałe wyniki: Izabela Marcińczyk – 3:24,54s w biegu na 1000m, Klaudia Pażych – 3:33,38s, a Szymon Sala nie ukończył biegu na 600m młodzików.