UKS Siódemka Ostrołęka. Medalowy występ na Mistrzostwach Mazowsza

Lekkoatletyka 22 września 2020 0 Komentarzy

W sobotę 19 września odbyły się w Ciechanowie Mistrzostwa Mazowsza młodzików (U-16) w lekkiej atletyce, na których zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka wywalczyły złoty i dwa brązowe medale.

Mistrzynią Mazowsza w biegu na 1000 m została Małgorzata Wierzbowska, która po porywającym finiszu, rozpoczętym na 350 m przed metą zdecydowanie wygrała z czasem 3:11,45s (o 4 sekundy poprawiony rekord życiowy).

Brązowe medale wywalczyła Izabela Roicka - biegu na 80m przez płotki i w skoku w dal. W tej pierwszej konkurencji zawodniczka Siódemki, pomimo upadku na rozgrzewce, dwukrotnie poprawiała swoje rekordy życiowe. Najpierw w eliminacja przebiegła ten dystans w czasie 13,68s, a potem w finale 13,41s. W skoku w dal Roicka osiągnęła wynik 4,73cm (zaledwie o 2 cm gorszy od rekordu życiowego.

Trzecia z reprezentantek UKS Siódemka – Aleksandra Kuklińska była 6. w biegu na 1000m z czasem 3:47,04s.