UKS Siódemka Ostrołęka. Pięć medali w Akademickich Mistrzostwach Podlasia

Lekkoatletyka 23 grudnia 2020 0 Komentarzy

W sobotę 19 grudnia odbyły się w Białymstoku Otwarte Akademickie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce. Wystartowało w nich pięć zawodniczek UKS Siódemka Ostrołęka z grupy trenera Marka Mierzejewskiego. Wywalczyły one łącznie 5 medali.

Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, zwyciężając w trójskoku – 10,64m (halowy rekord życiowy), a w skoku w dal była druga – 4,91m. Srebrny medal w trójskoku zdobyła Oliwia Budziłek – 9,79m, a brązowy Wiktoria Pyskło – 9,66m, która skakała także w dal gdzie z wynikiem 4,58m zajęła 5 miejsce.

Czwarte miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,60m i siódme w biegu na 60m – 8,84s (rekord życiowy) zajęła 14-letnia Izabela Roicka. Nowy rekord życiowy na 60m ma również Izabela Drężek – 9,17s.