UKS Siódemka podsumowała sezon (zdjęcia)

Lekkoatletyka 15 grudnia 2017 0 Komentarzy

W piątek 8 grudnia Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka podsumował sezon 2017 roku. Uroczystość odbyła się w obecności wiceprezydenta Ostrołęki Grzegorza Płochy, przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Grabowskiego, zawodników i ich rodziców.

Mijający rok był niezwykle udany. W 2017 roku w Siódemce trenowało prawie 60 zawodników, z czego 40 posiadało licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zajęcia prowadzili trenerzy Dariusz Dąbrowski i Marek Mierzejewski. Siedzibą i bazą treningową Klubu, są obiekty Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce (obecnie Szkoła Podstawowa nr 5) przy ul. Hallera. Siódemka korzystała także ze stadionu miejskiego przy ul. Witosa oraz z siłowni Genetic.

Największymi osiągnięciami w mijającym sezonie było zdobycie przez Siódemkę czterech medali Mistrzostw Polski. Dwukrotnie dokonała tego w trójskoku  Kornelia Suchecka, najpierw w lutym w Halowych Mistrzostwach Polski U-20 w Toruniu, gdzie uległa zwyciężczyni zaledwie o 1 cm, potem w lipcu także w Toruniu w Mistrzostwach na otwartym stadionie. Brązowy medal w biegu na 1500m wywalczył w Halowych Mistrzostw Polski U-20 Daniel Gadomski. Także brązowy medal Marta Łada w trójskoku podczas Mistrzostw Polski U-18, które w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w sierpniu w  Warszawie.

Na wyróżnienie zasługuje także 4. miejsce Adama Piątkowskiego w Mistrzostwach Polski U-18 w Biegach Przełajowych, które w marcu odbyły się w Jeleniej Górze. Adam na dystansie 5000m uległ brązowemu medaliście zaledwie o 2 sekundy. We Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży Klub zdobył 59 punktów co ponownie jest drugim rezultatem w naszym mieście.

Paula Wójtowicz– 1.

W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe zawodnicy Siódemki zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal, a klub zajął 12. miejsce na 92 sklasyfikowana kluby z całej Polski. Prócz Mistrzostw Polski Siódemka wystartowała także w 35 zawodach ogólnopolskich (mityngach halowych i na otwartym stadionie, biegach ulicznych i przełajowych), podczas których jego zawodnicy wywalczyli 21 zwycięstw, 23 razy zajmowali drugie miejsca i 28 razy trzecie.

Ponadto w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego wystartowało 8 zawodników, którzy zdobyli 8 złotych i 3 brązowe medale, w Mistrzostwach Ostrołęki 21 zawodników – 14 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal. W Kadrze Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Siódemka miała najpierw Kornelię Suchecką, a obecnie Martę Ładę, w Zapleczu Kady Narodowej w 2017 roku było 3 zawodników, a w 2018 będzie 4.