UKS Siódemka w Toruniu i Warszawie. Zobacz wyniki

Lekkoatletyka 06 lutego 2020 0 Komentarzy

W poprzedni weekend zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka ponownie startowali w dwóch mityngach. Jak im poszło? Zobaczcie.


W sobotę 1 lutego biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego wystartowały w Hali Arena w Toruniu. Ponownie najlepsza była Martyna Budziłek, który tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800m, gdzie z czasem 2:18,42s zajęła ósme miejsce. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53s. Pozostałe zawodniczki biegały na 300m - Klaudia Pażych osiągnęła czas 44,97s (rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy), a młodziczki Małgorzata Wierzbowska – 48,19s i Aleksandra Kuklińska – 50,34s.

W niedzielę 2 lutego grupa skoków trenera Marka Mierzejewskiego startowała w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Tu najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku zajęła drugie miejsce wynikiem 10,47m, czwarta w tej konkurencji była Oliwia Budziłek – 9,99m (rekord życiowy), a piąta Wiktoria Pyskło – 9,97m. W biegu na 200m wystąpiła Izabela Drężek osiągając czas 32,14s. W biegu na 60m i skoku w dal młodziczek wystartowała 13-letnia Izabela Roicka - w tej pierwszej konkurencji osiągnęła czas 9,01s, a w drugiej 4,35m (ósme miejsce).

W warszawskich zawodach wystartowała także dwójka zawodników z innych klubów trenowana przez trenera Siódemki Marka Mierzejewskiego. W konkursie trójskoku Przemysław Łyskawy (Prefbet Śniadowo Łomża) zajął drugie miejsce z wynikiem 14,37m (rekord życiowy), jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-23 i piąty w seniorach. W biegu na 60m trzeci był Mateusz Grzelak (MUKS Płock), który dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. W eliminacjach pobiegł 6,91s, a w finale 6,87s. Ten ostatni rezultat to aktualnie piąty wynik w Polsce w kategorii U-20.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.