"Ciężki weekend". Koszykarkom Unii Bakset Ostrołęka niewiele zabrakło do kompletu zwycięstw

Koszykówka 03 lutego 2023 0 Komentarzy

Trzy spotkania w ubiegły weekend rozegrały zawodniczki Unii Basket Ostrołęka. Dwa z nich zakończyły się wygranymi, a w jednym o zwycięstwie rywalek zdecydował... jeden punkt.

W rozgrywkach U15 zawodniczki Unii Basket rozegrały dwa mecze. Najpierw pojechały do Siedlec, gdzie zmierzyły się z UKS Basket. Po pełnym emocji meczu, zwyciężyły 64:61. Najskuteczniejszą zawodniczką w ostrołęckiej ekipie była Oliwia Woźniak - 19 pkt.

W innym wyjazdowym meczu U15 Unia Basket zagrała z Grodziskim Klubem Koszykarskim. Choć na półmetku rywalizacji przewaga ostrołęczanek była wyraźna (10-punktowa), to w trzeciej i czwartej kwarcie zwyciężała drużyna GKK, a końcowy wynik to... 54:53 dla zawodniczek z Grodziska. Najwięcej punktów dla Unii Basket rzuciły Maja Kaczmarczyk i Oliwia Woźniak - po 15.

Mecze w U15 były wyrównane, ale za to w U14 doszło do prawdziwego pogromu. Unia Basket wygrała z AK Kusy Łomianki aż 92:26, wygrywając wyraźnie wszystkie kwarty. Najskuteczniejsza była Amelia Zabielska - 25 pkt, a łącznie zapunktowały wszystkie zawodniczki.

Rzut oka na ligową tabelę. Unia Basket w rozgrywkach U14 jest trzecia, w U15 - czwarta.