Owocna wyprawa do stolicy: wygrana koszykarek Unii Basket Ostrołęka

Koszykówka 06 lutego 2023 0 Komentarzy

W sobotę w Warszawie koszykarki Unii Basket Ostrołęka zmierzyły się z Ursusem Warszawa. Po spotkaniu mogły cieszyć się z kolejnych punktów do ligowej tabeli.

Ostrołęczanki rozpoczęły mecz bardzo dobrze, wygrywając pierwszą kwartę 14:7. Do przerwy prowadziły sześcioma punktami, a w trzeciej kwarcie padł remis 12:12. W ostatniej odsłonie ostrołęczanki potwierdziły swoją wyższość, powiększając przewagę o 6 punktów - ostatecznie do wyniku 51:39.

Najskuteczniejszą zawodniczką Unii Basket była Amelia Zabielska - zdobyła 18 punktów. Klub miał do przekazania jeszcze jedną wiadomość:

W niedzielę Amelia Zabielska, Maja Kaczmarczyk i Oliwia Woźniak ponownie musiały udać się do Warszawy, tym razem na konsultację Kadry Mazowsza. Było to kolejne spotkanie przygotowujące do występów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się już na początku marca.

W tabeli ligi U15 Unia Basket Ostrołęka zajmuje trzecie miejsce.