Upamiętnią Stanisława Dzięgielewskiego. Bieg w Obierwi

Lekkoatletyka 23 maja 2023 1 Komentarz

W niedzielę 28 maja br., o godz. 11:00 odbędzie się bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego - to wspomnienie i uczczenie 10 rocznicy śmierci pierwszego kurpiowskiego maratończyka. - Rejestracja została zakończona, ale zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Każdy jest miło widziany, bo wydarzenie to doskonała okazja do spotkania się, porozmawiania i wspólnej integracji - zapraszają organizatorzy.

Bieg ma charakter koleżeński, a odbędzie na trasie 5 i 10 km w pięknych okolicznościach przyrody w rejonie rzeki Omulew. Do tego spacer na 5 km, może być z kijkami nordic walking lub bez całymi rodzinami. Trasa biegu poprowadzona jest głównie w rejonie dróg polnych w miejscowości Obierwi w pobliżu rzeki Omulew.

STANISŁAW DZIĘGIELEWSKI (17.11.1953 – 26.05.2013) urodził się w Obierwi. To pierwszy maratończyk na Kurpiowszczyźnie. Założyciel sekcji maratończyków w WLKS "Ziemia Kurpiowska" w Ostrołęce.

Organizatorami tego sportowego wydarzenia jest stowarzyszenie Projekt Radomir i LKS - Kurpie na Luzie. Współorganizatorem Powiat Ostrołęcki, a wspierają nas również: Kamil Stepnowski - Radny Gminy Lelis, KGW Ale Kurde Wianki, A-Z Color, AgamaTeam, CMS Marketing i organizacja imprez.
 
Miejsce zbiórki i startu Biegu ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego: Obierwia kolonia Smoliska:
 
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze

...
14:14, 23 maja 2023

@net

Świetnie pamiętać jest o wielkich rodakach z małej miejscowości. Brawo dla Obierwi!

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.