Utrzymanie w II lidze, mimo porażki w Olsztynie (wyniki, tabela)

Piłka nożna 20 czerwca 2017 2 Komentarze

Choć piłkarki Jantaru Ostrołęka w ostatnim ligowym meczu w sezonie 2016/17 poniosły wysoką porażkę w Olsztynie, to mają powody do zadowolenia. Najważniejszy to fakt utrzymania się w II lidze.

W ostatnim meczu piłkarki Jantaru wystąpiły w osłabionym składzie i nie były w stanie podjąć wyrównanej walki z silnymi olsztyniankami, choć po pierwszej połowie mieliśmy wynik jedynie 1:0 dla Stomilu. Jedynego gola dla Jantarek strzeliła Dominika Ostrowska w 65. minucie. Koniec końców, Stomil wygrał ten mecz 5:1. Dla Jantarek była to dwunasta ligowa porażka, ale ostrołęczanki osiągały też sporo korzystniejszych wyników: osiem zwycięstw i dwa remisy.

Pomarańczowe zajęły ósme miejsce w lidze, co dało im utrzymanie na tym poziomie ligowym. Było to dość szczęśliwe utrzymanie, bo dziewiąta drużyna II ligi spadała już do III ligi, ale trzeba przyznać, że całkowicie zasłużone, bo zarówno jesienią, jak i wiosną Jantarki grały dość równo i prezentowały się przyzwoicie.

Stomil Olsztyn - Jantar Ostrołęka 5:1 (1:0)

⚽ 1:0 Zawistowska '30
⚽ 2:0 Augustyniak '47
⚽ 3:0 Augustyniak '61
⚽ 3:1 Ostrowska '65
⚽ 4:1 Shahbazyan '69
⚽ 5:1 Zawistowska '86

JANTAR: Kulesik - Kobus (80' Kutz), Koper, Sawicka (49' Romańska), Duszak, Piersa, Chodorek, Galarska, Michalak (82' Orzoł), Milewska, Ostrowska.