V Otwarte Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej: Sukcesy pływaków Squatiny

Pływanie 13 stycznia 2015 Komentarzy

11 stycznia odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w pływaniu. O Puchar Burmistrza rywalizowało osiem klubów sportowych, reprezentujących siedem miast. Dobre wyniki osiągnęli pływacy klubu Squatina Ostrołęka, trenowani przez Maję i Leszka Bieżuńskich.

Mistrzami w swojej kategorii wiekowej - rocznik 2006 i młodsi - zostali: Filip Radecki na 25 m stylem klasycznym i Dominik Borowiecki na 25 m stylem grzbietowym. Radecki zdobył również brązowy medal na 25 m stylem dowolnym i srebrny medal na 25 m stylem grzbietowym. Dominik Borowiecki zdobył też brązowy medal na 25 m stylem klasycznym. Dobrze spisała się również Klara Radecka, która zdobyła srebrny medal na 25 m stylem klasycznym.

Inna z zawodniczek Squatiny - Patrycja Marcińczyk - zdobyła dwa brązowe medale na 25 m stylem dowolnym i klasycznym. Niewiele do medalu zabrakło Maciejowi Romanowskiemu w konkurencji 25 m stylem klasycznym i dowolnym. W kategorii starszej o podium otarli się Jakub Sznyter i Martyna Werpachowska - zajęli oni czwarte miejsca na 50 m stylem klasycznym. Tak dobra postawa pływaków na oficjalnych zawodach jest jak do tej pory największym sukcesem klubu, który działalność pływacką rozpoczął niespełna niespełna trzy lata temu.