VI Bieg Papieski w Ostrołęce. Ruszyły ZAPISY

Lekkoatletyka 11 lutego 2020 2 Komentarze

Ruszyły zapisy do VI Ostrołęckiego Biegu Papieskiego na dystansie 3 km, który odbędzie się w Niedzielę Palmową - 5 kwietnia 2020 roku.


- Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla  których Bieg ten może być początkiem przygody ze sportem, wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie, aby w ten sposób poprzez Bieg oddać hołd Wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, patronowi Ostrołęki w 6. rocznicę jego kanonizacji i 15. rocznicę śmierci - informują organizatorzy.

Bieg na dystansie 3 kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach Starego Miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, Pl. Gen. Józefa Bema, Bartosza Głowackiego, Wiktora Gomulickiego, Stanisława Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Mikołaja Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II, przy Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (ul. Szwedzka 2).

Start biegu planowany o godzinie 14.45. Udział w biegu jest nieodpłatny. Limit miejsc: 250 (decyduje kolejność zgłoszeń). Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

Zapisy elektroniczne na stronie klubu: www.uks-clan.cba.pl lub na stronie PROTIMER aktywne do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Elektroniczny pomiar czasu przez Firmę Protimer zapewnia po raz kolejny C.H.U. Galeria Bursztynowa w Ostrołęce.

Regulamin, program minutowy, mapa trasy oraz stosowne  oświadczenie  i więcej informacji na stronie UKS CLAN.

Program minutowy:

10.00 - 14.00 Otwarcie biura zawodów (namiot na placu przy Kościele Farnym od strony parkingu – weryfikacja zawodników, odbiór numerów  startowych)
13.00 Msza święta
14.00 – 14.30 Rozgrzewka
14.30 Oficjalne otwarcie
14. 40 Powitanie zawodników na linii startu,
14.45 Start VI Ostrołęckiego Biegu Papieskiego
15.15 Zakończenie biegu
ok. 15.30 Ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, medali i nagród
15.45 Zakończenie imprezy

zdjecie

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
21:29, 11 lutego 2020

Brzoza

Dlaczego w celach zamiast samego Papieża jest również czczenie brzozy smoleńskiej? Miał być Bieg Papieski, a nie smoleński!

ocena: -         zgłoś
...
22:57, 11 lutego 2020

Gość

cel to każdy ma swój imho, dla jednego będzie to uczczenie papieża, dla drugiego sprawdzenie formy, a trzeci będzie chciał spędzić miło czas z rodziną, wolny kraj

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.