VI Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości (ZDJĘCIA)

Pływanie 25 listopada 2010 Komentarzy

Po raz VI już, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się  zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. W imprezie startowało 350 osób z 22 klubów.

Na zawody przyjechały m.in. kluby z Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi i wiele innych z regionu północnowschodniej i centralnej Polski.

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku, nie zabrakło pływaków Uczniowskiego Środowiskowego Klubu Sportowego z Ostrołęki - podopiecznych Włodzimierza Janczewskiego. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: urodzeni w roku: 94 i starsi, 95-96, 97-98, 99, 00, 01 i młodsi. Skromna 8-osobowa ekipa z UŚKS Ostrołęka przywiozła  18 medali. Wśród 132 osób stających na podium 5 osób było z Ostrołęki. W klasyfikacji medalowej najwyżej uplasowała się Żaklina Wikieł (00) zdobywając 3 złote (50m i 100m klasyk, 100 zmienny)  i 1 srebrny medal (100m delfin). Wikieł Angelika, która rywalizowała ze starszymi zawodniczkami, przywiozła 3 medale: 2 złote (50 i 100m klasyk) i 1 brązowy (100 zmienn).  Paweł Szulerecki (95-96) stanął dwukrotnie na pierwszym stopniu podium (50 i 100m grzbietem). Karol Bojarski (99) zdobył 2 srebrne (100zmienny i 50 dowolny) i 2 brązowe medale (50m klasyk i delfin). Hubert Nakielski (00): 2 srebrne medale (100m delfin i100m dowolny) i dwukrotnie IV. Bartosz Choromański (94) w kategorii wiekowej 94 i starsi, stanął na II stopniu podium (200m zmienny) i dwukrotnie III stopniu (50 i 100m klasyk). O prawdziwym pechu mogą mówić Martyna Choromańska (00), która dwukrotnie była IV (100m klasyk i motyl), V (50m klasyk) oraz Maciek Kwiatkowski (00), który był IV (100 motyl), dwukrotnie V (50m i 100m klasyk).

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii puchary przywiozły: Żaklina Wikieł stając na najwyższym stopniu oraz jej siostra Angelika, która uległa starszym zawodniczkom i stanęła na III stopniu.