Victoria na sparingowej lidze K1 i boksu

Sporty walki 25 marca 2019 1 Komentarz

Po raz kolejny zawodnicy Victorii Ostrołęka wzięli udział w sparingowej lidze K1  i boksu, odbywającej się w klubie Palestra Warszawa. Sędziowane walki  mają za zadanie zdobywania doświadczenia przez zawodników i obycia w ringu. 24 marca walczyła czwórka reprezentantów Victorii.Jako jedynym zawodnikiem walczącym w formule K1 do 64 kg junior był Patryk Banach, dla którego była to dopiero druga walka w swojej karierze. Patryk postawił twarde warunki  swojemu przeciwnikowi  Patrykowi Perzynie z klubu Palestra Warszawa, Patryk Banach przez pełne trzy rudny nie ustępował przeciwnikowi i po zaciętym pojedynku sędziowie przyznali zwycięstwo rywalowi  jednogłośną decyzją sędziów.

W kategorii do 69 Kg Boks- Senior swoją walkę stoczył Bartosz Tymiński, skrzyżował on rękawice z Rafałem Zalewskim z klubu Gimnazjon Kuźnia Wyszków.

-Trzy rudny ładnego i technicznego pojedynku pięściarskiego pokazały jak duży potencjał drzemię w  Bartku. Sędziowanie przyznali zwycięstwo przeciwnikowi . Naszym zdaniem to Bartek kontrolował ten pojedynek i trafiał celniej. Z decyzją sędziów nie ma co dyskutować - relacjonują trenerzy.

Pierwsze kroki między linami w dniu dzisiejszym stawiała Sara Tercjak w kategorii do 48 kg boks – kadet , stoczyła ona dwa pojedynki w pierwszej walce uległa bardziej doświadczonej Roksanie Dence z Fight Club Łódź na punkty. W drugiej walce dzisiejszego dnia rywalką  Sary była również zawodniczka z Fight Club Łódź - Natalia Karger. Ze względu na kontuzję Sary walka została przerwana przez sędziego w trzeciej rundzie.  Dla Sary był to pierwszy start na zawodach i mimo krótkiego stażu treningowego, z dnia na dzień robi coraz większe postępy.

Świetnie spisała się Emilka Kołakowska walcząca w kategorii do 63 kg boks – kadet, wygrała ona dwa pojedynki. W pierwszym nie dała szans zawodnicze z klubu Fight Club Łódź Aleksandrze Lewandowskiej, doprowadzając do liczenia przeciwniczki w trzecim starciu. W drugiej walce zmierzyła się z Olą Telażką z klubu Gladiators Bełchatów, pewnie wygrywając na punkty.

- Dla obu zawodniczek było to idealne przetarcie przed zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Polski Kadetek w boksie , które odbędą się w dniach 4-7.04 w Grudziądzu. Wszyscy wracamy z kolejnym bagażem doświadczeń i motywacją do dalszej ciężkiej pracy na treningach i zbliżających się zawodach - dodają szkoleniowcy Victorii.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:45, 25 marca 2019

ghhjk

Sara, ale masz fajne gacie po kolana  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.