VIII Memoriał im. Arkadiusza Gołasia: Pasjonujące spotkanie o trzecie miejsce, Resovia z brązowym medalem [ZDJĘCIA]

Siatkówka 16 czerwca 2013 Komentarzy

AKS Resovia Rzeszów pokonała UKS Olimp Ostrołęka 2:1 w meczu o trzecie miejsce Memoriału im. Arkadiusza Gołasia, który w dniach 14-16 czerwca rozgrywany był w Ostrołęce. Rzeszowianie zwyciężyli ostrołęckich siatkarzy dopiero po pełnym emocji tie-breaku.

Podopieczni Lucjana Łomacza przystąpili do spotkania z Resovią bardzo skoncentrowani. W połowie pierwszej partii goście zdobyli jednak kilka punktów w jednym ustawieniu, co pozwoliło im na osiągnięcie przewagi i wygraniu pierwszego seta. W drugim secie lepsi byli ostrołęczanie - lwią część punktów zdobyli oni przez kapitalnie funkcjonujący blok. Większość ataków graczy z Rzeszowa zatrzymywało się na rękach siatkarzy UKS Olimp i dzięki temu szanse na zwycięstwo były w tie-breaku.

Niestety, w trzeciej partii lepsi okazali się rzeszowianie, obejmując prowadzenie już od pierwszych punktów i nie oddając go do końca meczu. Brązowy medal trafił więc w ręce AKS Resovii, UKS Olimp zajął czwarte miejsce w turnieju.

W finale MOS Wola Warszawa pokonał Metro Warszawa 2:0. Więcej o turnieju i nagrodach z nim związanych w naszym wieczornym serwisie. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z meczu UKS Olimp - AKS Rzeszów.