Volley dobrze zaczął, ale... O awansie zdecyduje niedzielny mecz!

Siatkówka 29 kwietnia 2023 4 Komentarze

SPS Volley Ostrołęka dobrze zaczął mecz z Treflem Gdańsk w turnieju finałowym III ligi, ale udało się wygrać tylko jednego seta. O tym, czy ostrołęczanie awansują do II ligi zdecyduje niedzielny mecz z Ziemią Milicką Milicz.

Postawa Volleya na początku meczu z Gdańskiem wskazywała, że jest jeszcze rozpędzony po piątkowej wygranej 3:1 z Krakowem. Ostrołęczanie dobrze spisywali się w polu zagrywki, a gospodarze turnieju nie ustrzegali się błędów. Zaczęło się od 6:2 dla Volleya, a po fenomenalnej zagrywce Brzostka i po chwili jeszcze lepszym ataku - 12:5 prowadzili ostrołęczanie. Skończyło się 25:16 i był to koncertowy set w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Piasty.

Niestety, w kolejnych partiach gospodarze doszli do głosu i potrafili odmienić losy meczu. Drugiego seta Gdańsk wygrał 25:16, trzeciego 25:19, a czwartego 25:15. Młodzież z Gdańska pokazała, że jest doskonale dysponowana, a Volley o II ligę powalczy w meczu z Miliczem - w niedzielę o 12:00 decydujący mecz!