Volley Ostrołęka bliżej II ligi! Znakomite otwarcie turnieju finałowego [WIDEO]

Siatkówka 28 kwietnia 2023 1 Komentarz

SPS Volley Ostrołęka doskonale rozpoczął turniej finałowy o awans do II ligi, który odbywa się w Gdańsku. Ostrołęccy siatkarze wygrali ze Spartą Kraków 3:1. Promocję wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju, więc awans jest o krok...

Pierwszego seta lepiej rozpoczęła drużyna z Krakowa (7:12), ale ostrołęczanom udało się ustabilizować grę i wynik oscylował wokół remisu - po ataku Brzostka było 18:18. Od tego momentu krakowianie zdobyli trzy punkty z rzędu i przybliżyli się do wygranej w secie. Ostatecznie to ekipa z Małopolski zanotowała dobre otwarcie, wygrywając do 22.

Ale od tego momentu oglądaliśmy już znakomicie zorganizowaną ekipę SPS. W drugim secie rozpoczęli oni od kilku punktów przewagi (10:6). Po świetnym ataku Kubła z lewego skrzydła było już 13:7, a Zdrojewski dołożył po chwili kapitalną zagrywkę. Krakowscy siatkarze nie mogli się pozbierać, a Volley punktował. 25:12 i był to świetny powrót w mecz.

Volley nie stracił wysokiego poziomu i w trzeciej partii także starał się kontrolować przebieg meczu. Podwójny blok Gaładyna-Zdrojewski dał ostrołęczanom prowadzenie 12:9. Podopieczni Arkadiusza Piasty grali stabilnie, nie pozwalając przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. Efekt końcowy - 25:22 i prowadzenie w całym meczu.

Czwarty set okazał się ostatnim. Volley dominował od samego początku, a każda kolejna akcja była tylko potwierdzeniem tego, kto jest w tym meczu lepszy. Volley wygrał cały mecz 3:1 i jest blisko awansu do II ligi, gdyż wywalczą go dwie najlepsze drużyny tego turnieju.

SPS Volley Ostrołęka - SMS Sparta Kraków 3:1 (22:25, 25:12, 25:22, 25:12)

W sobotę o 17:30 Volley zagra z Treflem Gdańsk (drużyna złożona głównie z młodzieży, tzw. Trefl III), a w niedzielę o 12:00 z MUKS Ziemia Milicka Milicz.