Volley wygrywa i wędruje w górę tabeli

Siatkówka 08 listopada 2021 0 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. Na własnym parkiecie podopieczni Arkadiusza Piasty okazali się lepsi od Zawkrza Mława.

Pojedynek z Zawkrzem rozpoczął się nieźle dla zespołu Volleya. Pierwszy set ostrołęczanom poszedł dość gładko, wygrali oni do 18. Druga partia była już dużo bardziej wyrównana, prowadzenie zmieniało się, ale ostrołęczanie w końcówce mieli korzystny wynik 21:19. Tym razem jednak mławianie lepiej rozegrali ostatnie akcje, wygrali do 24 i doprowadzili do wyrównania.

Podziałało to mobilizująco na siatkarzy Volleya, którzy wygrali trzeciego i czwartego seta w sposób zdecydowany, ostatecznie zwyciężając 3:1 (25:18, 24:26, 25:12, 25:13). Dało to awans w ligowej tabeli na siódme miejsce.