Volley wytrzymał presję. Wygrana po tie-breaku i awans do mazowieckiej elity

Siatkówka 11 stycznia 2022 4 Komentarze

Juniorzy SPS Volley Ostrołęka zameldowali się w rozgrywkach I ligi mazowieckiej. Ostrołęczanie po emocjonującym meczu wygrali na wyjeździe z Plasem Warszawa 3:2. W pierwszym meczu w Ostrołęce padł taki sam wynik.

Ten mecz potwierdził, że była to rywalizacja niezwykle wyrównanych drużyn. Po czterech setach mieliśmy wynik 2:2 i wciąż nierozstrzygniętą kwestię gry w I lidze mazowieckiej juniorów w przyszłym sezonie.

Tie-break miał niesamowity przebieg. Volley prowadził już 14:10 i wydawało się, że zwycięstwo ma w kieszeni. Później stało się coś niewytłumaczalnego - gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu, siatkarze Volleya nie mogli przebić się przez blok rywali. Ale to było wszystko, na co było stać ekipę Plasu. Po ataku w antenkę było 16:14 dla Volleya i to ostrołęczanie mogli cieszyć się z wygranej.

Są już w I lidze mazowieckiej, teraz czas na kolejne wyzwania w play-off w tym sezonie.