zdjecie 8196
zdjecie 8196

W Łysych wiedzą o co chodzi w e-sporcie [ZDJĘCIA]

Inne 24 lutego 2017 1 Komentarz

E-sport staje się coraz popularniejszy na całym świecie i wiedzą o tym także  w gminie Łyse, gdzie już po raz drugi zorganizowano turniej na konsoli playstation w grę FIFA. Uczniowie w wieku 7-15 lat pokazali, że e-sportowych talentów u nas nie brakuje.

Podczas ferii zimowych w gminie Łyse odbył się II Turniej FIFA – Legia Europa League. Turniej był przeznaczony dla uczniów z gminy Łyse w wieku od 7 do 15 lat. Rozgrywki odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych. Turniej był rozgrywany na konsoli PlayStation 4 oraz grze FIFA 17. Terminy i wyniki rozgrywek można było na bieżąco śledzić na stronie internetowej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” oraz na portalu społecznościowym Facebook organizacji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zawodnicy chętnie komunikowali się z organizatorem drogą elektroniczną, wymieniali uwagi i chwalili się osiągnięciami. E-sport jest bardzo popularną dyscypliną w której duże sukcesy osiągają zawodnicy z Polski. W wielu turniejach e-sportowych na świecie jedną z najpopularniejszych gier jest seria FIFA.

Podczas dwutygodniowych rozgrywek zwycięzcą turnieju i pierwsze miejsce zajął Hubert Szablak który wszystkie mecze rozegrał klubem Tottenham Hotspur. II Miejsce zajął Kacper Gołaś (Manchester United) natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Karol Parzych również w barwach klubu Manchester United. W imieniu Fundacji Legii i Winners Sports Bar Ostrołęka nagrody i dyplomy wręczył prezes Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” Adam Żubrowski oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Marianna Olszewska.

Organizator, Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” które posiada status OPP, dzięki przekazanemu 1% podatku może aktywniej włączać się na rzecz organizacji wolnego czasu i pomocy dzieciom z gminy Łyse. Stowarzyszenie oprócz corocznej rywalizacji w grze Fifa prowadzi Świetlicę Opiekuńczo Wychowawczą im. kpr. Misia Wojtka w Łysych, organizuje cyklicznie od czterech lat Rajd Rowerowy o Uśmiech Dzieci, zbiera surowce wtórne (makulaturę, nakrętki, baterie), odwiedza z dziećmi miejsca edukacyjne i kulturalne (muzeum, park dzikich zwierząt). Na początku jesieni organizuje spotkania pod nazwą „Jesień z Uśmiechem” oraz wyłania w turnieju karaoke najlepszy głos z gminy Łyse (w 2016 nagrody ufundował zespół ENEJ).

- Najnowszym nowatorskim pomysłem jest zarażenie dzieci jazdą na rolkach, podczas organizowanych spotkań RollerDay. Więcej o naszych działaniach można obejrzeć i przeczytać na naszej stronie internetowej www.usmiechdzieci.strefa.pl - mówi Adam Żubrowski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
20:01, 24 lutego 2017

Gość

Dobrze, że chociaż w wirtualnej piłce nożnej wiedzą o co chodzi.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.