W meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorek górą Diamenty

Piłka nożna 06 października 2024 0 Komentarzy

Mecz na szczycie Centralnej Ligi Juniorek U-16 zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości z Warszawy. Zespół AP Diamonds pokonał Jantar Ostrołęka 6:0 na stadionie przy ul. Partyzantów. Jantarki zachowały pozycję lidera tabeli, ale mają o dwa rozegrane mecze więcej od Diamentów.

Strzelanie rozpoczęło się w ósmej minucie, kiedy Wiktoria Mozdrzewska wykorzystała sytuację sam na sam przeciwko strzegącej dziś bramki Jantaru Marii Jastrzębskiej. Następne dwie bramki dla przyjezdnej drużyny zdobyła Amelia Jancewicz. Wynik podwyższyła w 29. minucie, po zgraniu ze skrzydła. Kilka minut po zmianie stron zamknęła akcję po podaniu z lewej strony. Jancewicz zaliczyła dodatkowo asystę, bardzo dobrze zagrywając do swojej koleżanki z rzutu rożnego.

Ozdobą spotkania był gol nożycami Anny Nurkiewicz z 69. minuty. Pięć minut później było już 0:6, po ładnym rozegraniu akcji przez rywalki i strzale Wioli Żelakiewicz.

Po szeregu dobrych występów Jantarek w poprzednich meczach, pojedynek z Diamentami okazało się na tyle ciekawe z perspektywy Polskiego Związku Piłki Nożnej, że na dzisiejszym meczu pojawiła się wysłanniczka wyszukująca talenty do kadr młodzieżowych. Szkoda, że trafiła akurat na spotkanie, które ostrołęczankom nie wyszło.

Na pewno było im trudniej kadrowo - trener Kosek miał bowiem zawodniczki tylko na trzy zmiany, tymczasem warszawski potentat może wybierać w kadrowym bogactwie. Diamenty do ligi zgłosiły... 56 piłkarek!

06.10.2024, Ostrołęka
Centralna Liga Juniorek U16
Jantar Ostrołęka - Diamenty Warszawa 0:6 (0:2)
Bramki: Mozdrzewska 8, Jancewicz 29, 49, Nurkiewicz 57, 69, Żelakiewicz 74

Jantar Ostrołęka: Jastrzębska - Wygiwacz, Glinka, Marczak, Wieremiejczyk (82. Karczewska) - Zakrzewska, Rak, Borowa - Charucka, Kaczmarczyk (82. Bielak), Orłowska (61. Kupis).