"W Ostrołęce tylko...". Te wlepki wzbudziły kontrowersje! Mamy oświadczenia OTS Korona i MZKS Narew

Piłka nożna 19 marca 2019 32 Komentarzy

Klub OTS Korona Ostrołęka zamieścił zdjęcie naklejek (czyli tzw. wlepek), jakie miały pojawić się w Ostrołęce. Widać na nich przekreślony herb klubu i napis "W Ostrołęce tylko Narew, a Korona k... jest". Oświadczenia w tej sprawie wydały oba ostrołęckie kluby.

Klub OTS Korona Ostrołęka zamieścił zdjęcie naklejek (czyli tzw. wlepek), jakie miały pojawić się w Ostrołęce. Widać na nich przekreślony herb klubu i napis "W Ostrołęce tylko Narew, a Korona k... jest". Oświadczenia w tej sprawie wydały oba ostrołęckie kluby.

Jako pierwszy głos zabrał klub Korona Ostrołęka. W internetowym komunikacie napisano, że to nie pierwszy tego typu incydent. Pojawiają się też głosy o "szkalowaniu dzieci" ze względu na przynależność do Korony. Poniżej prezentujemy treść oświadczenia.

Nie będziemy milczeli gdy opluwa się nas i naszych kibiców!!!

OTS Korona Ostrołęka to obecnie największy klub piłkarski w Ostrołęce. Posiadający dwie drużyny seniorów z których jedna reprezentuje nasze miasto grając w IV lidze (czyli najwyższym stopniu rozgrywkowym spośród okolicznych zespołów), dziewięć grup młodzieżowych oraz ponad 350 dzieciaczków programem Partnerskie Przedszkola Klubu Korona. OTS Korona to także kibice z różnych środowisk społecznych, których łączy kulturalny doping i miłość do piłki nożnej. Dlatego nie będziemy milczeli, gdy opluwa się naszych piłkarzy i naszych kibiców.
Żyjemy w kraju gdzie panuje wolność słowa i każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii na różne tematy, w tym także sportowe. Każdy ma prawo do odmiennej przynależności politycznej, religijnej czy klubowej. Każdy z nas ma prawo nie zgadzać się z poglądami innego człowieka, czy grupy ludzi, ale powinien je szanować. W tym przypadku myślimy, że granica została przekroczona. Rozpowszechnianie tego typu materiałów (zdjęcie do publikacji) uważamy za haniebne i urągające jakimkolwiek normom, tym bardziej, że takie materiały są rozpowszechniane w szkołach, które na co dzień mają kształcić przyszłość naszego regionu i narodu. Zaszczepianie nienawiści w tak młodym wieku i tworzenie sztucznych podziałów może w przyszłości doprowadzić do tragedii, ale wtedy już będzie za późno.

Podnosimy ten protest, gdyż nie jest to pojedynczy incydent. Oprócz ostatniego wybryku jakim było spalenie na jednym z meczy naszego klubowego szalika (zacisnęliśmy zęby, aby nie rozdmuchiwać chuligańskiego zachowania pewnych pseudokibiców) coraz częściej dochodzą do nas głosy od rodziców o szkalowaniu dzieci z Korony w szkołach. Ta nienawiść nie wykształciła się sama w dzieciach, bo one powielają tylko to co ich otacza. Została ona sztucznie stworzona przez działaczy, rodziców a co najgorsze także przez trenerów o czym informują nas rodzice dzieci przychodzących z innego klubu do nas.

Głośno pytamy w czym nasi piłkarze są gorsi…? W tym, że ich kibice na meczach potrafią wstrzymać się od wulgaryzmów? W tym że, nasi adepci na każdym turnieju zapominają o przynależności klubowej i z uśmiechem na ustach dopingują drużyny z innych klubów a zwłaszcza tych ostrołęckich?

Dlatego apelujemy do zarządów i trenerów o zaprzestanie jakichkolwiek działań dążących do tworzenia wrogości i nienawiści miedzy klubami. Piłka nożna i ogólnie pojęty sport powinien uczyć i wychowywać zasad fair play i zdrowego współzawodnictwa, a nie zaszczepiać chore podziały i nienawiść do innych. Budujmy razem ostrołęcka piłkę, a nie mury między klubami.

Zarząd Klubu OTS KORONA


Swoje oświadczenie wydał także klub MZKS Narew Ostrołęka, którego nazwa widnieje na naklejce. Jak czytamy w oświadczeniu, nie można oceniać społeczności po jednostkowym incydencie spowodowanym przez marginalną grupę osób. "Za tydzień rusza nowa runda, na boiskach zobaczymy wszystkie ostrołęckie kluby, pozostawmy kibicom prawo wyboru meczów, które chcą oglądać. Nie podnośmy sztucznie emocji, pozostawmy im miejsce na boisku" - pisze zarząd Narwi. Poniżej treść całego oświadczenia:

Szanowna Redakcjo,

można by punkt po punkcie odnieść się do przesłanego pisma, jednak nie wygląda ono na merytoryczny tekst, tylko ujście emocji piszącego. Nie ma w tekście przykładów rzekomej negatywnej postawy "trenerów i członków zarządu Narwi" wobec rzeczonego klubu. Momentami można mieć wrażenie, że tekst został napisany tylko po to, żeby pochwalić się liczbą dzieci trenujących w przedszkolach itp. (swoją drogą zarówno liczba dzieci, jak i grup jest zawyżona, co zostało potwierdzone na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Sportu Rady Miasta). Uważamy, że pismo to jest niepotrzebne i może tylko wzmóc niechęć skrajnie nastawionych kibiców, do "skarżącego się" klubu.
Kibice Narwi stanowią najliczniejszą grupę fanów w regionie, co jest faktem. Licznie przybywają na mecze Niebiesko-Czerwonych, nie tylko domowe, lecz także wyjazdowe. Biorą udział w turniejach charytatywnych, jako zespół "Przyjaciół Narwi", oddają krew na szczytne cele, biorą udział w biegach i innych charytatywnych inicjatywach. Odkąd pełnimy nasze funkcje w zarządzie wielokrotnie słyszeliśmy wyrazy uznania wobec postawy fanów Narwi od przedstawicieli klubów, z którymi dane nam było spotkać się na boisku.

Kibicami Narwi są działacze, ale także Partnerzy, którzy w dużej mierze sami zgłaszają się do nas, chcąc brać udział w budowie solidnego klubu. Nasze relacje z nimi są wzorcowe. Kibicami Narwi są rodziny z dziećmi, są zawodnicy największej Akademii Piłkarskiej w regionie - APN Ostrołęka. Dają oni swoją postawą i zachowaniem powody do dumy nam i innym mieszkańcom miasta.

Tym samym jesteśmy przekonani, że nie można oceniać całej społeczności po jednostkowym incydencie spowodowanym przez marginalną liczbę osób. Jako zarząd klubu potępiamy używanie wulgaryzmów na stadionie i w społeczeństwie kibiców, zdając sobie jednak sprawę z emocji, jakie wywołuje rywalizacja sportowa, także w obrębie jednego miasta.

Za tydzień rusza nowa runda, na boiskach zobaczymy wszystkie ostrołęckie kluby, pozostawmy kibicom prawo wyboru meczów, które chcą oglądać. Nie podnośmy sztucznie emocji, pozostawmy im miejsce na boisku. Ze swojej strony zachęcamy oczywiście do przybycia na pierwszy mecz domowy w tym roku, w sobotę 30 marca o godzinie 14:00, na stadionie przy ul. Partyzantów.

Odnosząc się jednak już bezpośrednio do autora przesłanego pisma informujemy, że Zarząd Narwi Ostrołęka nie pozwala na bezkarne insynuacje i oczernianie naszych trenerów i działaczy i oczekujemy na publiczne przeprosiny za ten fragment pisma. Przeprosiny powinny zostać zamieszczone w mediach, do których autor pisma rozesłał oczerniający nas tekst. W przypadku braku takiej reakcji będziemy zmuszeni wystąpić na drogę sądową, w celu ochrony osób, które swoje życie prywatne poświęciły wychowywaniu młodych sportowców w Narwi.

Zarząd MZKS Narew Ostrołęka


To, czy warto w ten sposób prowadzić "rywalizację" między klubami - oceńcie państwo sami. Wydaje się, że zdecydowanie lepiej wyglądają pojedynki na boisku...

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
12:31, 19 marca 2019

do Korony

Panowie.... dno, wstydźcie się.


...
12:36, 19 marca 2019

Kibic

Żadnej skruchy, żadnych słów przepraszamy!!! podobno kibice to klub a klub to kibice tak więc kto jest temu winien. Może kibice z Wólki Brzezińskiej lub Kociognatów. Ogarnijcie się matoły.


...
12:37, 19 marca 2019

Zdystansowany

Słabe to jest i mam tu na myśli Zarząd Narwi. Ktoś wysilił się, aby wyprodukować "okazjonalną" nalepkę, nawet jeżeli zrobił to na domowym komputerze i wydrukował na najmniejszej HP to nie zmienia to faktu jaka jest treść napisu... W miejscu publicznym to naklejono, nawet jeżeli jest to miejski szalet... Naprawdę nie stać Zarządu na "przepraszamy"? Podpowiadam: "jest nam przykro, że incydent marginalnej liczby naszych kibiców może mieć wpływ na negatywną ocenę całej społeczności naszych kibiców. Jako zarząd klubu przepraszamy osoby, które poczuły się urażone i będziemy dalej stanowczo potępiać używanie wulgaryzmów na stadionie i w społeczeństwie kibiców, zdając sobie jednak sprawę z emocji, jakie wywołuje rywalizacja sportowa, także w obrębie jednego miasta." Bo tym co wypuścił Zarząd teraz niczym nie odbił się od "skarżącego klubu". Pozdrawiam .


...
12:40, 19 marca 2019

Skandal nar

To jest oświadczenie narwi? Czy zaproszenie na mecz i straszenie sądami!!!


...
12:44, 19 marca 2019

Gość

Dziecko wydrukowalo karteczke a dorosli sie poplakali i obrazili innych doroslych


...
13:01, 19 marca 2019

Gość

do "zdystansowanego""
chłopie niby za co Narew ma przepraszać? za to że jakiś dzieciak nakleił naklejkę? a jeśli to np ktoś z zarządu Korony ją zrobił i nakleił żeby to potem napisać, to też ma Narew przepraszać? A jak ja nakleję naklejkę, że PiS śmierdzi, to PO ma wtedy przeprosić?
Znajdź logikę zanim się zdystansujesz od niej za bardzo


...
13:06, 19 marca 2019

Zdystansowany

Do Gość: jak to się dzieje, że w "wielkiej piłce" to kluby płacą - dosłownie - za wybryki kibiców? Wdzięczny będę za logiczne wyjaśnienia bo problem podobny, tylko skala "wsi" :) pozdrawiam  


...
13:27, 19 marca 2019

Gość

do Zdystansowanego. Za wybryki NA MECZACH się płaci i Narew zapłaciła za odpalenie racy na derbach karę (chyba 1500 zł, więc dużo jak na "wieś"). Ale kto Ci będzie za wlepki odpowiadał. Sprawdziłem wujka Google i nie ma żadnego pisma żeby klub się skarżył na wlepki kibiców innego klubu ŻADNEGO, to pierwszy przypadek w Polsce.
Absolutnie nie ma tu winy w zarządzie czy trenerach Narwi i za ten fragment należą się przeprosiny


...
13:31, 19 marca 2019

Szanowny Zarządzie MZKS N

Tym oświadczeniem tylko pokazaliście że nie macie pojęcia o prawdziwej piłce i prawdziwej  zdrowej rywalizacji. Niestety  nadmuchane ego i buta biorą górę nad resztą.  Sami nie osiągneliście nic więc chcecie się wybić poniżając innych z pomocą pseudokibiców  - żenada !


...
13:41, 19 marca 2019

Kibic

Co tu się spodziewać innego zachowania jak na FB "dumy kurpi" publikowane są takie zdjęcia.

https://www.facebook.com/NarewPlus/photos /a.497585626937496/497586440270748/?type=3


...
13:48, 19 marca 2019

Kibic

https://www.facebook.com/NarewPlus/photos/a.497585 626937496/497586440270748/?type=3&theater


...
14:02, 19 marca 2019

Gość

Więcej pieniędzy niech idzie na klubiki pilkarzykow, zamiast dać i rozwijać inne sporty które odnoszą sukcesy. Wstyd.  


...
14:05, 19 marca 2019

Kibic

Warto poczytać przeciez to nie tak dawno było:

http://www.eostroleka.pl/skandal-podczas-tur nieju-im-harabasza-pijani-kibole-zaklocili-porzade k---zobacz-nagranie-wideo,art39452.html


...
14:14, 19 marca 2019

Kibic

Nie macie już co szukać pod linkami na FB Narwi. Zdjęcie zostało od razu zdjęte. Ale internet pamięta. A co było na zdjęciu? Kibice Narwi z flagą na której jest krzyż celtycki. Dla przypomnienia ten symbol  jest jednym z najpopularniejszych symboli wykorzystywanym przez osoby i organizacje aby reprezentować neonazizm[5] i ruch white pride (biała supremacja), jest też używany jako logo strony białych nacjonalistów Stormfront.org. Tradycja ta wywodzi się z wykorzystania krzyża celtyckiego przez norweskich nazistów podczas II wojny światowej


...
14:20, 19 marca 2019

Kibic

Zarząd Narwi nie szerzy nienawiści do Korony? Śmiech na sali. Sam widziałem jak  "prezes" darł sie na meczu z hutnikiem "korona k**wą jest"  


...
14:23, 19 marca 2019

no

To chore.  Zamiast cieszyć się. To jeszcze krytykują. Wstyd. Jestem za Koroną.  Jak będzie tak dalej. Kibice Narwi będą się zachowywać. Nie będę kibicem Narwi.  Żałosne.


...
14:46, 19 marca 2019

Gość

Skończcie pisać te głupie komentarze bo to widac ze pisza dwie osoby :) Nawet z imienia i nazwiska mogę was wskazać. Temat się pojawił i za chwilę zniknie. Opowiedzcie może o zarzutach korupcji w sporcie dla trenera z Korony


...
14:59, 19 marca 2019

Człek

Krzyż celtycki to średniowieczny symbol chrześcijaństwa ... To że ktoś 900 lat później go używał nie zmienia jego pierwotnej symboliki... Podobnie odwrócona hitlerowska sfastyka to nic innego jak symbol plemion słowiańskich uzywany 1000 lat wcześniej. Czym różni się krzyż celtycki od zwykłego krzyża? Tylko zdobnictwem ... krzyż to krzyż...


...
15:24, 19 marca 2019

Do człek

Tak człek tak sobie tłumacz...


...
16:17, 19 marca 2019

Żarcik

Kibice narwi to bandyci i narkomani  


...
16:33, 19 marca 2019

Ani Korona, ani Narew

Oczywiście, że Narew ma przeprosić, bo na wlepce jest nazwa jego klubu i to straszenie sądem to jakiś żart. Zajmijcie się lepiej tym gościem co tą wlepke zrobił. Z tych tekstów bardziej wynika, że Narew się zachwala jakich to ona nie ma kibiców i ilu ich nie jest. Dla mnie może to być nawet jeden kibic, ale jeśli umieszcza taką wlepke to oczernia całą Narew. Zero merytoryki, zero wyciagnietych wniosków Panowie bądź Panie. Zamiast zapraszać na mecz powinniście napisać, że jest wam przykro i, że postaracie się tą osobę jak najszybciej namierzyć. Ten dzieciak bądź rodzic jeśli się znajdzie to dostanie jakieś zawiasy za głupią wlepke, a szkoda


...
18:45, 19 marca 2019

Franek

Narew już była i jej nie ma. Teraz powstał klub o tej nazwie ale duch i historia jedynego prawdziwego klubu z Ostrołęki upadł razem ze stara drużyna.
Teraz powstał klub marketingowo nazwany Narew.
APN i Narew to dwie różne bajki.
Narew nie ma młodzieży.
A te wszystkie papierowe przekręty żeby tak wyglądało to zwykła polityka.
Moje dziecko trenuje w APN i na ostatnim turnieju rocznika 2012 na Golasiu drużyna Korony dopingowałem nasze dzieci.
Pogratulować rodzicom i trenerom Korony kultury i wychowania dzieci.
Życzę sobie, trenerom APN i rodzicom naszych małych piłkarzy żeby brać przykład z Korony.
Podziały mogą być wśród patoli , a nie wśród dzieci.
Narew przymyka oko na takie zachowania, ale działacze APN powinni zmienić podeście i edukować nasza młodzież, żeby nie było żadnych podziałów, bo nie wiadomo kto i gdzie będzie grał za lat kilka.


...
19:08, 19 marca 2019

Gość

Ojojoj koronka tonie i taki krzyk rozpaczy! I jeszcze te wylewanie żalu w komentarzach, ŻAŁOSNE!


...
19:20, 19 marca 2019

haha

koroniarzy piecze jak zwykle xD


...
19:31, 19 marca 2019

Do Zarządu Korony

Wy w tym oświadczeniu to się żalicie czy chwalicie ??? Nie no nie ma co , przecież macie 2 drużyny seniorów.Pierwsza drużyna walczy o utrzymanie w IV lidze , a druga cieniuje w najniższej klasie rozgrywkowej .Potęga nie ma co !!!


...
20:01, 19 marca 2019

Do zarządu Korony

Jakoś nie słyszałem żeby jakieś konsekwencje były wyciągniete wobec waszych trenerów i piłkarzy , już kazdy chyba słyszał o występach trenerów na pewnej stacji paliw po jakimś meczu wyjazdowym jak śpiewali "pochlebne" pieśni na Narew a już nie wspomne jak po jesiennych derbach w 2017 jakiś łysy pijany łeb w bluzie piłkarskiej korony z lokalu klubowego Korony darł morde "jeb... Narew " . Szkoda że korone kuję w oczy jakaś nalepka a nie zachowanie swoich piłkarzy i trenerów . Te wspaniałe dzieciaczki też nie raz dzielnie za klawiatury obrażają Narew. Sie wszystko świetojebliwe zrobiło i obruszone przekleństwami słodko pierdzące towarzystwo wzajemnej adoracji .


...
21:35, 19 marca 2019

oka

Piłkarze grać i awansować oczywiście NAREW I KORONA kibice do kibicowania a kibole na mecz do W-awy na Legie .
...
21:42, 19 marca 2019

Do do zarządu Korony

Nie ma wyników sportowych to trzeba przed sezonem zwrócić na siebie uwagę głupią wlepką i zrobić aferę z niczego.Wielkość klubu określa się przede wszystkim po ilości kibiców,  a tych w Koronie jak na lekarstwo.Nie zdziwiłbym się gdyby była to zwykła prowokacja aby pokazać jak źli kibice NARWI poniżają zasłużoną dla ostrołęckiego sportu Koronę , żenada !!!


...
22:11, 19 marca 2019

Gość

Obecny zarząd Narwi to kibice którzy kibicowali pewnie w złotej erze Warpolu. Jak widać chyba pozwalają młodszemu pokoleniu stosować takie zachowania. Ktoś jest kibicem Narwi ? Ok niech będzie. Ktoś Korony ? Ok niech będzie. Ale miejcie do siebie szacunek, bo nie długo w szkołach będą awantury że ten jest z Korony czy z Narwi. Ale widać to Narew bardziej nie szanuję tej drugiej.


...
22:18, 19 marca 2019

Gość

Chodziło oczywiscie o dzieciakow że w szkołach takie rzeczy mogą mieć miejsca.
Do klubu Narwi: Powiem Wam tak . Ogromny szacunek za odbudowanie tego klubu. Dobrze wam idzie ( organizacja, sponsorzy, wzorowo narazie), ale na litość bosko ogarnijcie sprawy ze swoimi kibicami bo te "W Ostrołęce tylko Narew, a Korona k... jest". Psujecie swój wizerunek. Był smród jak upadała stara Narew bo Bartkowski i jest smród teraz bo kibice.


...
22:49, 19 marca 2019

Andrzej

Szacunek dla przeciwnika to w sporcie podstawa. Nie rozumiesz nie graj w piłkę !!!  Niedługo strach bedzie  wejśc na ostrołecki stadion. Powiedzcie  przepraszam.Tak powinien zrobić madrzejszy.


...
17:29, 20 marca 2019

Do Korony

Tylko MZKS NarewSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.