W Przystani pobiegli dla Hani (zdjęcia)

Inne 20 lutego 2021 5 Komentarzy

Kilkudziesięciu biegaczy narciarskich z Ostrołęki i okolic wyruszyło dziś z Przystani na 10-kilometrową trasę, by w ten sposób wspomóc leczenie 5-letniej Hani Lewandowskiej. Na kosztowne leczenie przeznaczone zostały środki zebrane podczas biegu.

Organizatorem zawodów był MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka przy pomocy Lasów Państwowych Nadleśnictwo Ostrołęka. Trasa zawodów w całości została poprowadzona na terenie Leśnictwa Przystań. Patronat nad biegiem objął prezydent Ostrołęki i przewodniczący rady miasta. Wojciech Zarzycki, jak na patrona przystało, pierwszy wyruszył na biegową trasę.

Tuż po narciarzach, do biegu wyruszyli także zawodnicy, którzy trasę przebiegli bez nart.

Podstawowym celem biegu była oczywiście pomoc Hani (jak poinformował Wojciech Zarzycki, zebrano 3550 zł), lecz prowadzono również klasyfikację najlepszych zawodników. Oto największa zwyciężczyni:

W biegu narciarskim mężczyzn wygrał Wojciech Zarzycki, przed Dariuszem Aleksandrowiczem i Wojciechem Brońkiem. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Marcinkowska-Cholewa, przed Kingą Topą i Aleksandrą Nerwińską. Z kolei w biegu bez nart wygrał Michał Bukowski, drugi był Robert Biedka, a trzecia - Małgorzata Noll-Zaurska.

Zobaczcie start biegu, zarejestrowany przez nas na żywo. Zapraszamy również do galerii zdjęć.