zdjecie 4562

Warto zobaczyć! Stephane Antiga z Pucharem Świata w Ostrołęce

Siatkówka 25 lutego 2015 Komentarzy

W piątek 27 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia odbędą się uroczystości obchodów 15-lecia klubu siatkarskiego ASPS Net Ostrołęka. Gościem honorowym klubu w tym dniu będzie selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski - Stephane Antiga. W Ostrołęce pojawi się także Puchar Świata!

W piątek 27 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia odbędą się uroczystości obchodów 15-lecia klubu siatkarskiego ASPS Net Ostrołęka. Gościem honorowym klubu w tym dniu będzie selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski - Stephane Antiga. W Ostrołęce pojawi się także Puchar Świata!

Spotkanie z Trenerem Roku 2014 według czytelników "Przeglądu Sportowego" rozpocznie się o godzinie 10.00. Podczas gali wręczone zostaną podziękowania dla osób, które przez ostatnie piętnaście lat reprezentowały barwy klubu, zarówno na boisku jak i w strukturach organizacyjnych. Trener Antiga odpowie również na pytania kibiców, nie zabraknie także na pewno czasu na wspólne fotografie i autografy od szkoleniowca mistrzów świata. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, wraz z Antigą do naszego miasta przyjedzie również puchar, który biało-czerwoni zdobyli za pierwsze miejsca w ubiegłorocznym światowym czempionacie, rozgrywanym na polskich parkietach.

- Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do przybycia na spotkanie. Zachęcamy do przybycia przed godziną 10.00, wstęp na uroczystości jest oczywiście bezpłatny - zapowiada prezes klubu ASPS Net Ostrołęka Stanisław Nowaczyk.

Współorganizatorem obchodów 15-lecia klubu siatkarskiego Net jest Urząd Miasta Ostrołęki. Wiceprezydent miasta Ostrołęki Paweł Stańczyk w rozmowie z naszym portalem podkreślił, że wizyta Stephana Antigi ma duże znaczenie dla dalszego rozwoju sportu i infrastruktury sportowej w Ostrołęce.

- Niedawno na nasze zaproszenie przyjechał trener piłkarski Jerzy Engel. Tym razem gościć będziemy wybitnego siatkarza, trenera mistrzów świata. Coraz lepsza infrastruktura sportowa, boiska wielofunkcyjne, zmodernizowane hale to świetna wizytówka Ostrołęki. Hala im. Arkadiusza Gołasia, gdzie będziemy gościć Antigę, to aktualnie nasz najlepszy obiekt. Ale naszą ambicją jest budowa nowej hali widowisko-sportowej. Potrzebujemy w Warszawie wsparcia wielu ważnych osób dla tej inwestycji. Wierzę, że dla tego zadania pozyskamy również Stephana Antigę - powiedział wiceprezydent Stańczyk, który również bardzo serdecznie zaprasza na piątkowe spotkanie.

Autonomiczne Stowarzyszenie Piłki Siatkowej "Net" powstało w 2000 roku w Ostrołęce. Drużyna seniorów od 2001 do 2010 roku występowała na boiskach II ligi. Od sezonu 2006/07 zespół seniorów występuje pod nazwą sponsora tytularnego - Pekpol Ostrołęka. 11 kwietnia 2010 roku podczas Turnieju Mistrzów II ligi w Będzinie zespół znad Narwi wywalczył historyczny awans do I ligi, będącej bezpośrednim zapleczem ekstraklasy. Na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce ostrołęcka ekipa zajmowała dwukrotnie piąte, a także czwarte i ósme miejsce. Mecze siatkówki w Ostrołęce cieszą się od lat ogromną popularnością - w 2014 roku podczas meczu z Avią Świdnik ustanowiony został rekord frekwencji na meczu ligowym, wynoszący 1200 widzów. Najwięcej osób obejrzało jednak spotkanie Pucharu Polski przeciwko Delekcie Bydgoszcz w 2011 roku - w hali im. Gołasia zasiadło wtedy 1300 kibiców.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.