zdjecie 5496

Waszkiewicz i Krukowski przed mistrzostwami kraju: "Chłopaki mają ogromne możliwości"

Sporty walki 02 kwietnia 2015 Komentarzy

Już wkrótce w Wałczu rozegrane zostaną XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Ostrołęka będzie miała w nich dwóch reprezentantów - Damian Krukowski i Kacper Waszkiewicz są w coraz lepszej formie. Nastroje w klubie Victoria Ostrołęka są optymistyczne, co potwierdza trener pięściarzy.

Już wkrótce w Wałczu rozegrane zostaną XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Ostrołęka będzie miała w nich dwóch reprezentantów - Damian Krukowski i Kacper Waszkiewicz są w coraz lepszej formie. Nastroje w klubie Victoria Ostrołęka są optymistyczne, co potwierdza trener pięściarzy.

Trzeba mierzyć w mistrzostwo

- Przygotowania do Mistrzostw Polski przebiegają bez niemiłych niespodzianek, żaden z zawodników nie odniósł kontuzji - cieszy się trener Bogdan Mierzejewski - Ostatnio byliśmy nawet na turnieju międzynarodowym w Łomży. Kacper wygrał tam jedną walkę, Damian zaliczył zwycięstwo i porażkę. Myślę, że chłopaki mają ogromne możliwości - stwierdza.

Obaj pięściarze z Ostrołęki będą mieli w Mistrzostwach Polski trudne zadanie, ponieważ w praktycznie w każdej kategorii wagowej o zwycięstwo walczyć będzie szesnastu bokserów. Złoto krajowego czempionatu zapewni sobie więc ten, który jako jedyny wygra cztery walki z rzędu. Czy to wyzwanie, któremu zdołają podołać ostrołęccy pięściarze?

- Liczymy na dużo, ale wiadomo, że boks to jest nieprzewidywalny sport. Kacper ma stoczone już prawie 90 walk, Damian ma ogromne możliwości. Nie będzie jednak łatwo, bo jest wielu dobrych zawodników i cała szesnastka będzie chciała wygrać - mówi Mierzejewski.

Warto dodać, że ostrołęccy zawodnicy wystąpią w Wałczu w nowych strojach, które zostały przygotowane specjalnie na ten cel. Widnieje na nich nowe logo klubu UMKS Victoria, w którym zaszły niedawno bardzo poważne zmiany.

To są Kurpie, tu są wojownicy

Najpoważniejsza z tych zmian to odejście "ostrołęckiego Papy Stamma", jak określa się żywą legendę pięściarstwa na Kurpiach Mieczysława Mierzejewskiego. Po trzydziestu sześciu latach pracy doświadczony szkoleniowiec udał się na emeryturę, ale nie oznacza to, że na zawsze rozstał się z ukochaną dyscypliną sportu.

- Taka jest kolej rzeczy, ktoś odchodzi, ktoś przychodzi, ale my dalej pracujemy nad wychowywaniem nowych zawodników. Tata dalej się angażuje w sprawy boksu i będzie na pewno lobbował na rzecz pięściarstwa. Ja natomiast jestem w stanie również prowadzić klub na wysokim poziomie, co udowodniłem w Ostrowi Mazowieckiej, byliśmy wtedy w najlepszej trójce w kraju - mówi Bogdan Mierzejewski.

Jaka jest więc recepta na sukces w świecie boksu oraz jakie sportowe marzenie ma trener pięściarzy z naszego miasta?

- To wszystko zależy od młodzieży. Jak zawodnicy nie postawią sobie wysokiego celu to nie ma o czym rozmawiać. To tylko sport, ale trzeba mierzyć w mistrzostwo - twierdzi szkoleniowiec ostrołęckich pięściarzy i dodaje - Mamy wielu zdolnych zawodników, ostatnio zaczęliśmy osiągać sukcesy również w boksie kobiecym. To są Kurpie, tu są wojownicy i dlatego chciałbym wychować kiedyś medalistę światowej imprezy, Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy - marzy Mierzejewski.

Oczywiście nie pozostaje nic innego, jak życzyć trenerowi Mierzejewskiemu spełnienia swoich marzeń. Mamy nadzieję, że Ostrołęka będzie miała z bokserów wiele radości. Być może w przyszłości na najwyższych stopniach podium w imprezach międzynarodowych staną Damian Krukowski i Kacper Waszkiewicz. Najpierw czeka ich jednak rywalizacja w Wałczu.

Poznali swoich przeciwników

Krukowski i Waszkiewicz poznali właśnie przeciwników, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w najbliższych Mistrzostwach Polski. Kacper Waszkiewicz wystąpi w kategorii do 64 kilogramów. Jego przeciwnikami będą Krystian Romel (WKS Sokół Piła), Patryk Urbański (Gwardia Wrocław), Hubert Żelepień (Niedźwiedź Kętrzyn), Alen Hamzic (Berej Boxing Lulbin), Maksymilian Kramarz (Orkan Gorzów Wielkopolski), Patryk Bułatewicz (Boxing Sokółka), Filip Wąchała (Sako Gdańsk), Paweł Zagórski (Olimp Szczecin), Dawid Maciejewski (Start Grudziądz), Przemysław Olej (Jawor Team Jaworzno), Eryk Adamiec (Boks Ożarów), Adam Banaszczyk (RKS Łódź), Paweł Piejek (Sparta Złotów), Dawid Suchecki (Wisła Kraków) oraz Hubert Kaczmarek (Kleofas Katowice).

W kategorii do 69 kilogramów, w której znalazł się Damian Krukowski, wystąpią także Mikołaj Tobera (Sokół Piła), Oskar Gajcowski (Kaczor BoxTeam Wałbrzych), Rafał Tuchowicz (Junior Świątki), Bartłomiej Wojnarowski (Budo Krosno), Kamil Blicharz (Berej Boxing Lublin), Dawid Gomulski (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski), Patryk Domińczyk (Magic Boxing Brzesko), Patryk Boruta (Cristal Białystok), Bartłomiej Czajkowski (Start Włocławek), Cezary Łagunionek (Sako Gdańsk), Sebastian Korgól (Spartakus Szczecin), Dominik Cieślik (Jawor Team Jaworzno), Marcin Rak (RUSHH Kielce), Patryk Chyży (Włókiennik Łódź) i Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin).

XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w Wałczu odbędą się w dniach 12-17 kwietnia. Pięściarzom Victorii życzymy jak najlepszych rezultatów.

Zapraszamy również na profil naszego działu sportowego "SPORTowa Ostrołęka" na największym portalu społecznościowym - Facebook. Ciekawostki, informacje, newsy: TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.