Weekend należał do Tanuki Judo! [WIDEO]

Sporty walki 12 grudnia 2023 0 Komentarzy

Miniony weekend zdecydowanie należał do Tanuki Judo! W sobotnim Mikołajkowym Turnieju Judo zorganizowanym przez Łódzki klub sportowy Judo Heros wystartowało pięcioro zawodników ostrołęckiego klubu.

- Starcia były bardzo emocjonujące, a sami zawodnicy mocno przeżywali swoje walki, tym bardziej że dla wszystkich były to pierwsze wyjazdowe zawody. Nasi młodzi sportowcy spisali się znakomicie zdobywając 4 medale i 1 punktowane miejsce (1 złoty, 3 brązowe i 5 miejsce) - relacjonuje klub Tanuki Judo.

W kategorii wiekowej U10 brązowe medale zdobyli Dominik Brzeziński - waga do 28 kg oraz Marcel Sojak - waga do 35 kg. Kategoria wiekowa U12: tu Karol Pędzich pozostaje w tym roku niezwyciężony i zdobywa w kategorii wagowej do 33 kg swój drugi z rzędu złoty medal.

- Nasz judoka został jednocześnie wytypowany przez sędziów oraz trenerów zawodnikiem turnieju, wygrywając wszystkie 3 stoczone pojedynki przez ippon - czytamy w klubowej relacji.

Kacper Woźniak w wadze do 63 kg zdobył brązowy medal. Natomiast Igor Chorążewicz, który z turnieju na turniej prezentuje coraz lepsze umiejętności, w kategorii wagowej do 41 kg uplasował się na wysokim piątym miejscu.

Klub Tanuki Judo podsumowuje:

Udział w turnieju był z pewnością dla młodych judoków doskonałym sprawdzianem umiejętności oraz okazją do nabycia doświadczenia w walkach turniejowych. Wiemy, że każdy kolejny start pozwoli naszym zawodnikom lepiej poradzić sobie ze stresem a ciężkie momenty staną się motywacją do jeszcze większej pracy na treningach. Rodzicom naszych zawodników dziękujemy za zaufanie, wsparcie, poświęcenie i motywowanie swoich dzieci do uprawiania sportu.