Wicemistrzostwo Mazowsza Amelii i rekordy życiowe najmłodszych adeptów UKS Clan [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 25 maja 2026 0 Komentarzy

21 maja w Radomiu odbyło się wielkie święto królowej sportu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie, które zgromadziło bardzo licznie zawodników z najmłodszej kategorii wiekowej U12 z całego Mazowsza. Zawodnicy walczyli o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się we wrześniu 2026.

Zawody te miały nie tylko wymiar sportowy, ale dla młodych uczestników była to szansa na pierwsze doświadczenia z rywalizacją oraz poznanie lekkiej atletyki w praktyce. Klub UKS Clan Ostrołęka reprezentowała pięcioosobowa reprezentacja.

- Zawodnicy wrócili z medalem i rekordami życiowymi. Wicemistrzynią Mazowsza została Amelia Bytomska, w dwuboju lekkoatletycznym 60 m 9,87 s - 46 pkt i skok w dal (4,13 m rekord życiowy) - 74 pkt, zdobywając w sumie 120 pkt - relacjonuje UKS Clan.

Rekordy życiowe odnotowali:

  • Maria Kalinowska - piłeczka palantowa 16,5 m 19 pkt
  • Alan Ochtera - 600 m 2:33,16 + piłeczka palantowa 21 m
  • Adam Bursiewicz - 60 m 11,21 + skok w dal 2,93 m
  • Antoni Kęsicki - 60 m 11,23 + skok w dal 2,47 m 

 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz