zdjecie 8073

Wieczór zwycięstw Fight Academy. Łasiewicki mistrzem Polski (zdjęcia)

Sporty walki 09 kwietnia 2018 2 Komentarze

7 kwietnia zawodnicy Fight Academy Ostrołęka zaprezentowali się podczas Gali Sportów Walki Tae w Sulejówku. Tytuł mistrza Polski w K1 zdobył Karol Łasiewicki, z kolei Aleksy Zienkiewicz zdominował swojego rywala i zakończył walkę przed czasem. To był udany wieczór ostrołęckich fighterów.

7 kwietnia zawodnicy Fight Academy Ostrołęka zaprezentowali się podczas Gali Sportów Walki Tae w Sulejówku. Tytuł mistrza Polski w K1 zdobył Karol Łasiewicki, z kolei Aleksy Zienkiewicz zdominował swojego rywala i zakończył walkę przed czasem. To był udany wieczór ostrołęckich fighterów.

Świetny występ zanotował Aleksy Zienkiewicz który zmierzył się z Mateuszem Łukaszewskim z Włocławka w walce pół zawodowej w K1. - Pierwsza runda była dość wyrównana, lecz w przerwie zmieniliśmy taktykę i runda druga wyglądała zupełnie inaczej. Alek zaczął znacząco dominować i rozbijać swojego przeciwnika co skutkowało tym ,że oponent nie był w stanie wyjść do trzeciej rundy. Aleksy zwyciężył tę walkę przed czasem - relacjonuje trener Arkadiusz Ludwiczak.

Drugą walką wieczoru gali był pojedynek Karola Łasiewickiego z Jackiem Gaciem z Uniqa Warszawa o pas zawodowego mistrza Polski federacji World Amatour K1 Federation (WAK1F) .Był to debiut zawodowy Karola i od początku wiadomo było, że będzie to trudny pojedynek dla naszego zawodnika.

- Pierwsza runda należała zdecydowanie do oponenta, który doprowadził nawet do liczenia Łasiewickiego. Niesamowita siła robiła spustoszenie nawet przez gardę Karola. Po przerwie jednak to my przejęliśmy prym w walce i wygraliśmy ja zdecydowanie. Trzecia runda była jeszcze lepsza dla nas i Karol był bliski skończenia walki przed czasem, jednak przeciwnik okazał się nad wyraz wytrzymały - mówi trener Ludwiczak.

Po trzech trzyminutowych rundach sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo Karola Łasiewickiego na punkty. Tym samym zdobył pass zawodowego mistrza Polski kat -93kg w K1.  Jest to duży sukces zawodnika Fight Academy, który stoczył już 11 walk amatorskich, nigdy nie przegrywając. Zdobył tytuł mistrza świata w K1 w 2016 roku we Włoszech i teraz dołożył tytuł do swojej kolekcji w debiucie na zawodowym ringu.

- Jestem bardzo zadowolony z wyników obu zawodników, Aleksy świetnie powrócił po porażce która trafiła się na Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów,  z walki na walkę widać jego rozwój, a kolejny test już 28 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie stoczy walkę z zawodnikiem z Warszawy. Karol w tej walce prócz dobrego przygotowania i swojej wartości sportowej pokazał bardzo dużo charakteru, nie każdy zawodnik jest w stanie stoczyć taką walkę, będąc dodatkowo chorym - kończy trener Fight Academy Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze

...
16:23, 09 kwietnia 2018

Gość

Co to za organizacja? Bo na polskikickboxing.pl nie ma nawet takiej imprezy w kalendarzu. To są oficjalne MP?
Pozdrawiam


...
18:19, 09 kwietnia 2018

xxx

nie to nie sa mistrzostwa polski, tytułów zawodowych nie zdobywa się na Mistrzostwach Polski.  jest to mniej znana federacja.
Nie ma takiej strony jak polski kickboxing pl    Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.