Wielki finał OMDO - Zuzia Zecer najlepszą zawodniczką po sześciu edycjach

Pływanie 24 czerwca 2024 0 Komentarzy

W środę 19 czerwca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w Wielkim Finale zawodów pływackich Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2023/24, który odbył się na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CSR Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W zawodach udział wzięło ponad 540 zawodniczek i zawodników z 87 klubów pływackich, w tym pięcioosobowa grupa zawodników naszego klubu: Zuzanna Zecer, Hania Wawrzyńska, Helena Żerańska, Antoni Golan oraz Marcel Łoziński.

W wielkim finale w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej biorą udział trzy soby, które uzyskały w sezonie 2023/2024 najlepsze wyniki według punktów World Aquatics (dawniej FINA) oraz najlepszych 17 osób według zestawienia punktów WA, uwzględniającego cztery najlepsze wyniki ze wszystkich zawodów eliminacyjnych (maksymalnie 20 osób w danej konkurencji)

• Zuzia zdobyła srebrny medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:10,76 oraz zajęła czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 po sześciu edycjach i zdobyciu 3336 punktów, Zuzia zajęła - po raz kolejny! - pierwsze miejsce.
  • Antek zajął 6. miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:21,25
  • Hania zajęła 8. miejsce na 100 m stylem dowolnym oraz 11. miejsce na 100 m stylem grzbietowym.
  • Hela zajęła 8. miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz 12. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym.
  • Marcel zajął 9. miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz 13. miejsce na 50 m stylem dowolnym.

UKS Piątka podsumowuje: - To były jedne z ostatnich zawodów w tym roku i bardzo się cieszymy że z roku na rok w coraz to większym gronie walczymy na Finałach OMDO.