Wielki sukces! Badminton w naszym regionie ma się dobrze [ZDJĘCIA]

Inne 30 listopada 2023 0 Komentarzy

Na XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej doskonale wypadli badmintoniści reprezentujący szkoły z naszego regionu. Już po raz trzeci hala Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrołęce gościła najlepszych zawodników z całego województwa mazowieckiego. 25 listopada 2023 roku reprezentacje 30 szkół stoczyły w poszczególnych kategoriach wiekowych pojedynki o tytuły mistrzowskie.

W ramach igrzysk chłopców kl. IV-VI uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipnikach zajęli czwarte miejsce. W tej samej kategorii wiekowej ich koleżanki ze szkoły wywalczyły piątą lokatę w województwie mazowieckim. W starszej kategorii wiekowej w klasach VII-VIII również czwarte miejsce wywalczyli reprezentanci SP Lipnik. Natomiast wśród dziewczyn kl. VII-VIII ogromny sukces odniosły zawodniczki Szkoły Podstawowej w Łysych zostając wicemistrzyniami województwa mazowieckiego. W finałowym pojedynku po bardzo dobrej grze musiały uznać jedynie wyższość zawodniczek z Warszawy.

Srebro zawodniczek z Łysych w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Badmintonie jest najlepszym wynikiem w historii badmintona w naszym regionie. Do tego sukcesu swoje brązowe medale dorzucili zawodnicy Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie i reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Ostrołęce w ramach rozgrywek szkół ponadpodstawowych. W połowie rozgrywanych kategorii zawodnicy z regionalnych szkół stawali na podium. To ogromny sukces naszych uczniów, który świadczy o dużym rozwoju badmintona w regionie.

- Ogromne słowa uznania należą się wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za doskonałe rezultatu. Brawa również dla opiekunów, trenerów za poświęcony czas i wysiłek wkładany w rozwój swoich podopiecznych, który przekłada się na stały rozwój tego sportu olimpijskiego jakim jest badminton w naszym ostrołęckim regionie - cieszą się działacze KS Badminton Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.