zdjecie 4444

Wielki sukces Jakuba Łomacza! Awansował do francuskiej ekstraklasy

Siatkówka 03 czerwca 2015 Komentarzy

Grzegorz Łomacz z powodzeniem występuje w reprezentacji Polski, lecz wielkie sukcesy odnosi ostatnimi czasy również jego starszy brat - Jakub. Drużyna, której Łomacz jest kapitanem, uzyskała właśnie historyczny awans do francuskiej ekstraklasy.

Grzegorz Łomacz z powodzeniem występuje w reprezentacji Polski, lecz wielkie sukcesy odnosi ostatnimi czasy również jego starszy brat - Jakub. Drużyna, której Łomacz jest kapitanem, uzyskała właśnie historyczny awans do francuskiej ekstraklasy.

Siatkarze Maxeville Nancy Volley do fazy play-off Ligue B przystąpili z drugiego miejsca, które zajmowali po rundzie zasadniczej. Była to dobra pozycja wyjściowa, lecz gracze Nancy nie byli raczej głównymi faworytami do awansu - za takich uważano Poitiers, czyli zwycięzcę fazy zasadniczej z pięciopunktową przewagą nad Łomaczem i spółką.

W ćwierćfinale play-off czołowe zespoły nie zawiodły. Gracze Nancy - przy wydatnym udziale Jakuba Łomacza - wygrali w dwumeczu z Harnes 3:1 i 3:0. W obu tych meczach ostrołęczanin zdobył 18 punktów, będąc filarem swojego zespołu również w elemencie przyjęcia. Do półfinałów przeszli także wspomniani Poitiers, Nicea oraz Orange Nassau. Ten ostatni zespół był przeciwnikiem zawodników z Nancy w walce o finał. Tym razem zadanie było trudniejsze, lecz podopieczni Emmanuela Dumortiera wygrali 3:2 i 3:1, meldując się w finale. Spora niespodzianka padła w drugiej rywalizacji - tam faworyzowana ekipa Poitiers wygrała pierwszy mecz z Niceą 3:2, lecz w dwóch kolejnych uległa 1:3 i odpadła z dalszych gier.

Finał Ligue B skadał się tylko z jednego meczu - odbył się on 9 maja w paryskiej hali Carpentier. Kibice nastawiali się na ciężką walkę, lecz samo spotkanie było wyjątkowo jednostronne. Siatkarze Nancy rozegrali kapitalne zawody i zdeklasowali rywali wynikiem 3:0, w setach do 20, 13 i 18. Tym samym Jakub Łomacz, który w meczu finałowym zdobył 7 punktów, wraz z kolegami mógł cieszyć się z upragnionego awansu do Ligue A!

Jakub Łomacz urodził się 14 marca 1982 roku w Ostrołęce. Mierzy 187 cm, występuje na pozycji przyjmującego. Jest synem Lucjana Łomacza, znanego ostrołęckiego trenera siatkówki oraz starszym bratem Grzegorza Łomacza - obecnego reprezentanta Polski. W swojej karierze występował m.in. w barwach MKS MDK Warszawa, Płomienia Sosnowiec oraz Martigues (francuska Ligue B). Od sezonu 2013/14 jest zawodnikiem Maxeville Nancy Volley.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.