Wielki sukces młodych siatkarzy: UKS Olimp wicemistrzem województwa mazowieckiego!

Siatkówka 23 lutego 2014 Komentarzy

Siatkarze UKS Olimp Ostrołęka zdobyli srebrny medal mistrzostw województwa mazowieckiego. Turniej finałowy został rozegrany w dniach 21-23 lutego w Radomiu. Podopieczni Lucjana Łomacza odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę.

Turniej rozpoczął się od kapitalnego zwycięstwa ostrołęczan. Faworyzowany MOS Wola Warszawa nie miał żadnych szans w starciu z UKS Olimp. Zawodnicy z Ostrołęki prowadzili praktycznie przez cały mecz, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0, w każdym secie zwyciężając takim samym wynikiem - 25:19.

Drugi mecz UKS Olimp był już bardziej wyrównany. Pojedynek z Huraganem Wołomin to nieustanna wymiana ciosów. Po trzecim secie zespół z Wołomina prowadził 1:2 i wydawało się, że pewnie zmierza po wygraną. Wtedy jednak kapitalnego seta zagrali ostrołęczanie, zwyciężając 25:15. Próba nerwów w tie-breaku również należała do Olimpu - po zwycięstwie 17:15 w drużynie znad Narwi zapanował szał radości, gdyż oznaczało to co najmniej srebrny medal mistrzostw Mazowsza.

Okazało się, że Olimp wrócił do Ostrołęki ze srebrnym krążkiem. Zadecydował o tym niedzielny mecz z gospodarzami turnieju, Czarnymi Radom. Przedstawiciele radomskiej siatkówki okazali się zbyt silni dla ostrołęczan i wygrali 3:1. Srebrny medal jest jednak wielkim sukcesem ostrołęckiej siatkówki, ponieważ daje to możliwość wykazania się na arenie ogólnopolskiej. UKS Olimp wywalczył awans do turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski.