Wielki sukces Pietruczuka. Victoria: "Marek, dla nas jesteś najlepszy"

Sporty walki 22 listopada 2021 0 Komentarzy

To był kolejny wielki moment ostrołęckiego boksu. W Mistrzostwach Polski seniorów bardzo dobrze prezentował się Marek Pietruczuk, który dotarł do finału kategorii 63 kg, a tam stoczył niezwykle wyrównany pojedynek. Ostatecznie do Ostrołęki przywiózł srebrny medal.

Reprezentant Victorii Ostrołęka Marek Pietruczuk szedł jak burza przez Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. W Wałbrzychu odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali w kategorii 63 kg. Rywale z Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Wałbrzycha nie mieli nic do powiedzenia, a sędziowie wskazywali na wygraną Pietruczuka 5:0. W półfinale ostrołęczanin wygrał 3:2 z Beniaminem Zarzecznym ze Skorpiona Szczecin. W finale sędziowie również byli niejednogłośni: tym razem jednak 3:2 zwyciężył przeciwnik ze Szczecina, po niezwykle wyrównanym pojedynku.

Po zdobyciu wicemistrzostwa kraju, głos zabrał sam Marek Pietruczuk. W niezwykle emocjonalnym wpisie na Facebooku podkreślił, że jest zadowolony i szczęśliwy, że po trzech latach rozbratu z boksem zameldował się jako drugi zawodnik w kraju w swojej kategorii wagowej. Jak dodał, w trakcie przygotowań do mistrzostw, zrzucił 23 kilogramy, co dodatkowo podnosi rangę jego wyczynu.

Klub Victoria Ostrołęka, podsumowując start Marka Pietruczuka w Mistrzostwach Polski, podsumował: "Marek, dla nas jesteś najlepszy i jesteśmy z Ciebie bardzo dumni".

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.