Sukces Przemysława Dąbrowskiego: Biegacz z gminy Rzekuń osiągnął cel. "Czekałem na to 16 lat"

Lekkoatletyka 09 września 2023 2 Komentarze

Najbardziej znany lokalny biegacz długodystansowy Przemysław Dąbrowski zanotował kolejny wielki sukces w karierze: został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w półmaratonie.

Zawody na dystansie 21.097 km odbyły się w Grudziądzu. Wśród panów triumfował Adam Głogowski z UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork z czasem 01:07:10, drugi był Patryk Kozłowski z RITL Otpima Radom, jego czas to 01:08:33, a trzecie miejsce zajął Przemysław Dąbrowski - zawodnik z powiatu ostrołęckiego reprezentujący KS Prefbet Sonarol. Jego czas to 01:08.36.

- Brakuje mi słów aby wyrazić moją radość. Czekałem na to 16 lat, ciężko trenując. Zostałem brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Babciu zrobiłem to dla Ciebie, czuwałaś nade mną z góry. Dziękuję wszystkim za wsparcie, które dało mi wiarę w to co robię. Jesteście moją motywacją - napisał Dąbrowski w mediach społecznościowych.

A już za tydzień... Półmaraton Kurpiowski, na który Przemysław Dąbrowski oczywiście zaprasza i udziela wskazówek, o czym przeczytacie tutaj.