zdjecie 4528

Wielkie kolarskie emocje! Już w niedzielę "Kurpie MTB"

Inne 05 czerwca 2015 Komentarzy

Już 7 czerwca miłośników kolarstwa czekają wielkie sportowe emocje. Impreza, która kiedyś znana była pod nazwą Kurpiowskie Piaski, tym razem zostanie rozegrana jako Kurpie MTB. Gospodarzem zawodów będzie gmina Olszewo-Borki, a konkretnie miejscowość Przystań. Zgłoś się do zawodów!

W najbliższą niedzielę miłośników kolarstwa czekają wielkie sportowe emocje. Impreza, która kiedyś znana była pod nazwą Kurpiowskie Piaski, tym razem zostanie rozegrana jako Kurpie MTB. Gospodarzem zawodów będzie gmina Olszewo-Borki, a konkretnie miejscowość Przystań.

- Trasa wyścigu będzie poprowadzona po okolicznych lasach Nadleśnictwa Ostrołęka – Leśnictwo Przystań. Charakter wyścigu będzie identyczny jak w ubiegłych latach, czyli rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na wyznaczonych rundach w terenie leśnym. Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz gorąco im kibicować - informuje Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h Ostrołęka.

Organizatorzy wyścigu ulokowali trasę w urokliwych miejscach, znajdujących się na obszarze działania projektu "Turysto weekendowy Przystań w gminie Olszewo-Borki". Start i metę zaplanowano przy zabytkowym dworku Burbonów, gdzie obecnie mieści się Szkoła Podstawowa.

W wyścigu kolarskim MTB będą mogli wystartować wszyscy miłośnicy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora. Rywalizacja toczyła się będzie na czterech dystansach - przedszkolaki pojadą w wyścigu o złoty dzwonek do roweru w miasteczku zawodów. Ci nieco starsi pokonają dystanse mini (8 km), midi (20 km) i maxi (40 km).

Na zawodników czekają oczywiście atrakcyjne nagrody. Głównym prezentem będzie rower przekazany przez WORD Ostrołęka dla zawodnika, który weźmie udział w trzech edycjach Kurpie MTB (7.06.2015, 15.08.2015, 6.09.2015) oraz prawidłowo odpowie na pytania z zakresu ruchu drogowego – losowanie wyłącznie wśród osób obecnych podczas loterii odbędzie się 6 września po ostatnim etapie w Lelisie. Dzieci, które ukończą wyścig MINI i odpowiedzą prawidłowo na pytania z zakresu ruchu drogowego wezmą udział w losowaniu roweru miejskiego - losowanie wyłącznie wśród dzieci obecnych podczas loterii po głównej dekoracji zawodów. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych przewidziano puchary i nagrody rzeczowe.

Start wyścigu w Przystani zaplanowano 7 czerwca na godzinę 11.00. Szczegóły imprezy znaleźć można na stronie internetowej Klubu Kolarskiego 24h Ostrołęka pod adresem kk24h.pl. Współorganizatorem wyścigu jest gmina Olszewo-Borki, zawodnicy rywalizować będą o Puchar wójta Krzysztofa Szewczyka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.