Wiktor Trzciński startował w Łapach. "Zawody rządzą się swoimi prawami"

Inne 30 sierpnia 2023 0 Komentarzy

W dniach 24-26 sierpnia 2023 w Łapach odbyły się XXVI Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 20 i OPEN. Ostrołękę reprezentował Wiktor Trzciński, zawodnik UKS Atleta, w kategorii wagowej 89 kg grupie OPEN.

Wiktor wyrwał 98 kg poprawiając jednocześnie o 1 kg rekord życiowy w tym boju. Podrzut rozpoczął asekuracyjnie i równie dobrze od 120 kg w pierwszym podejściu. Kolejne dwie próby na 127 kg zostały zaliczone przez komisję sędziowską, ale Jury sędziowskie nie uznało obu werdyktów komisji sędziującej start naszego zawodnika.

Zwyciężył Oskar Ołubek z Omega Kleszczów, przed Łukaszem Hylą z gryfu Bujny, trzeci był Tomasz Fedoniuk z Iska Piotrowice. Wiktor z wynikiem 218 kg (98+120) uplasował się na piątej pozycji za Konradem Rzącą z Klimat Łapy z 230 kg.

Zarówno zawodnik jak i trenerzy liczyli na wynik w granicach 240 kg. Wynik 230 kg Wiktor robił na treningach w pierwszych podejściach.

- Wiemy, że jego potencjał nie został w pełni wykorzystany, a zawody rządzą się swoimi prawami - relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.