Wojewódzki Wielobój Atletyczny. Górą UKS Atleta Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Inne 02 czerwca 2023 0 Komentarzy

W Dzień Dziecka na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce odbył się Wojewódzki Wielobój Atletyczny z udziałem wielu klubów z całego Mazowsza. Zawody zorganizowane przez UKS Atleta Ostrołęka stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

W zawodach dział brały następujące kluby: Start Maków Mazowiecki, MLKPC Sokołów Podlaski, Sparta Płońsk i UKS ATLETA Ostrołęka.

Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach sportowych, w dwóch grupach wiekowych dziewcząt i chłopców, tj. 7-10 lat i 11-13 lat: bieg wahadłowy 4 x 10m, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za siebie i rwanie sztangi na technikę.

W grupie dziewcząt 7-10 lat zwyciężyła Julia Nienałtowska z Startu Maków Mazowiecki przed Zuzanną Przybyszewską ze Sparty Płońsk i swoją koleżanką klubową Kingą Waszelewską. Najlepszą w drugiej grupie dziewcząt była także makowianka Maja Łyszkowska wyprzedzając o 3 punkty Maję Zerę z UKS ATLETA Ostrołęka i o 29 pkt Dominikę Gromek z MLKPC Sokołów Podlaski.

Wśród młodszej grupy chłopców zwyciężył Lipka Piotr z MLKPC Sokołów Podlaski przed Krupińskim Michałem z Sparta Płońsk i Jankiem Golanem Start Maków Mazowiecki. W grupie starszej (11-13) chłopców zwyciężył niepokonany od kilku lat Wojciech Bakuła UKS ATLETA Ostrołęka. 27 pkt za nim uplasował się Igor Kwiatkowski, a jako kolejny Daniel Gromelski - obaj z Startu Maków Mazowiecki.

Była też klasyfikacja OPEN dziewcząt tj. najlepsza wieloboistką obu grup dziewcząt została Maja Łyszkowska z 300 punktami, a wśród chłopców Ostrołęcki atleta został Wojciech Bakuła gromadząc 332 punkty.

Poza tym, za najlepszą techniczne w rwaniu uznano Wiktorię Zbrzeźną z Startu Maków Mazowiecki, która zdobyła pełną pulę punktów za tę konkurencję. Najlepszym technikiem rwania wśród chłopców został także makowianin Wiktor Góralczyk z maksymalną liczba punktów od zdobycia.

Wszyscy startujący otrzymali medale, dyplomy wręczono najlepszym do 7. miejsca w każdej grupie, natomiast poszczególni zwycięzcy otrzymali puchary. Poza tym każdy startujący i ich trener z okazji dnia dziecka otrzymał pakiet niespodziankę tzw. trójpak składający się z musu owocowego, napoju owocowego i foremki delicji.

Puchar dla najlepszej drużyny wywalczył zespół UKS ATLETA Ostrołęka gromadząc 6369 punktów wyprzedzając Start Maków Mazowiecki, MLKPC Sokołów Podlaski i Spartę Płońsk.

- Temperatura zawodów i słońca była wysoka ale rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play. Dziękujemy bardzo dyrekcji szkoły za przyjęcie w swoich obiektach, dziękujemy Kierownikowi Hali Sportowo-widowiskowej za pomoc w organizacji. Bardzo dziękujemy także za wsparcie w organizacji tych zawodów Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów, Mazowieckiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów, NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrołęce i panu radnemu Miasta Ostrołęki Janowi Rzewnickiemu. To dzięki Waszej pomocy i naszej pracy mogliśmy dzieciom sportowcom sprawić bardzo miły dzień - podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.