Wójt gminy Troszyn: Mamy pilne potrzeby, bo sport u nas ma się dobrze

Piłka nożna 07 czerwca 2022 1 Komentarz

Podczas podpisywania umów władz Mazowsza z samorządowcami z regionu ostrołęckiego, wywiązała się dyskusja dotycząca sportu. Wójt gminy Troszyn zaapelował o wsparcie w tym zakresie, podając przykład swojej gminy, gdzie jest czwartoligowy klub piłkarski.

- Idąc z naszymi projektami, chcemy odpowiadać na wasze potrzeby. Inaczej nie da się budować tej wielkiej wspólnoty - mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Z okazji do zabrania głosu skorzystał jeden z włodarzy, przypominając o sporcie.

- Każda złotówka jest nam przydatna, bo jako samorządowcy staramy się i zabiegamy, gdzie to tylko możliwe - mówił Edwin Mierzejewski, wójt gminy Troszyn. - Jeżeli jest taka sugestia, że jeżeli są jakieś możliwości, to dobrze by było, gdybyście państwo myśleli o tych, którzy już poskładali wnioski, a zabrakło dla nich funduszy w innych zadaniach, chociażby w sporcie.

Z tego, co wiem to państwo zwiększyliście środki, ale niestety mojej gminie nie udało się otrzymać wsparcia. A mamy pilne potrzeby, bo sport u nas ma się dobrze. Mamy mocne zespoły, które grają nawet w IV lidze i rywalizują nawet z warszawskimi zespołami, ale nie możemy np. zbudować kawałka boiska, bo na nasze projekty nie starcza środków.

Z wójtem Mierzejewskim zgodziła się Elżbieta Lanc, podkreślając, że kultura i sport są niezwykle ważne. - Jak odciągniemy te dzieciaki od komputerów, to będzie mniej tych uzależnień, m.in. od hazardu czy internetu. Mamy świadomość, jest to ważny kierunek dla nas, kiedy będziemy konstruowali budżet - zapowiedziała. Oby przełożyło się to na zwiększenie mazowieckich środków na sport.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
18:21, 07 czerwca 2022

Mama

Proszę w Troszynie kogo ostatnio udało się odciągnąć od kompa?. Są jeszcze smartfony...Gdzie ta młodzież z Troszyna co gra w 4 lidzy?

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.