WOPR-OS Ostrołęka pierwszą część sezonu kończy na medal

Inne 07 czerwca 2022 1 Komentarz

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem 7 złotych medali, odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Podopieczni Dariusza Małkowskiego wystartowali w drugiej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2022, która odbyła się 5 czerwca 2022 r. w Gdańsku.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Franek Zyśk, Mikołaj Pęza, Michał Małkowski. Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie kombinowane). Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych.

zdjecie

W startach indywidualnych trzy złote medale w kategorii open zdobył Mateusz Adamowski. Również trzy złote medale zdobył Kamil Bojarski w kategorii junior ustanawiając we wszystkich startach nowe rekordy życiowe : na 50 m holowanie manekina 33,04 s, na 100 m ratowanie kombinowane 1,12,50 s, na 100 m ratowanie manekina w płetwach 54,11 s. Jeden złoty medal na dystansie 100 m ratowanie w płetwach zdobył Mikołaj Pęza w kategorii młodzik. W tej samej kategorii wiekowej na dystansie 50 m holowanie manekina VIII miejsce zajął Michał Małkowski z nowym rekordem życiowym.