WOPR-OS Ostrołęka z sukcesami w Pomorskiej Lidze. Osiem razy podium

Inne 24 maja 2021 0 Komentarzy

Bardzo udany start, który zaowocował zdobyciem ośmiu medali (4 złote, 4 srebrne), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2021, która odbyła się 23 maja 2021 r. w Gdańsku.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Maja Furmaniuk.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m kombinowane, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 25 m holowanie manekina. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów, oprócz zdobytych medali, ustanowili wiele wartościowych wyników.

W startach indywidualnych trzy złote medale w kategorii open zdobył Hubert Nakielski, w tej samej kategorii Mateusz Adamowski zdobył trzy srebrne medale. Kamil Bojarski w kategorii junior na 100 m ratowanie w płetwach zdobył srebrny medal. Kamil odnotował również bardzo udany występ na 50 m holowanie manekina zajmując czwarte miejsce tracą do medalu zaledwie 3 setne sekundy.  Kacper Mierzejewski w kategorii junior dwukrotnie zajmował siódme miejsce (100m kombinowane i 50 m holowanie manekina). Z nowym rekordem życiowym na 100 m ratowanie manekina w płetwach  i czwartym miejscem na tym dystansie w kategorii junior młodszy wróciła z zawodów Maja Furmaniuk.

Sztafeta w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski na dystansie 4x25 m holowanie manekina w kategorii open zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy o ponad 3 sekundy.