zdjecie 1166
zdjecie 1166

Wspomnień czar, czyli Polska - Maroko w Ostrołęce (zdjęcia)

Siatkówka 13 lipca 2017 0 Komentarzy

Niewiele ponad siedem lat temu w ostrołęckiej hali im. Arkadiusza Gołasia odbyły się spotkania towarzyskie drugiej reprezentacji Polski w siatkówce z reprezentacją Maroko. Od tamtej pory meczów międzynarodowych na taką skalę w Ostrołęce już nie doświadczyliśmy.

Spotkania drugiej reprezentacji Polski z kadrą Maroko odbyły się w dniach 18-20 czerwca 2009 roku w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce. Marokańczycy w Ostrołęce trenowali przez tydzień, a sprawdzeniem ich formy były spotkania z Polakami. W biało-czerwonej drużynie nie zabrakło siatkarzy, którzy dziś nie znikają ze ścisłego polskiego topu, czyli Rafała Buszka czy Andrzeja Wrony.

Wszystkie trzy spotkania zakończyły się wygraną Polaków 3:1. Najbardziej zacięte było ostatnie spotkanie, w którym większość setów kończyła się minimalną przewagą którejś z drużyn. Dla ostrołęckich kibiców było to z pewnością ciekawe doświadczenie, choć Marokańczycy przyciągnęli do hali im. Gołasia dużo mniej osób niż rok wcześniej juniorska reprezentacja Argentyny oraz druga kadra Polski na czele z Grzegorzem Łomaczem.

Takich meczów międzynarodowych od lat nie obserwowaliśmy już w Ostrołęce, więc może to czas by przedsięwziąć działania przypominające Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej o takim mieście? Kibiców siatkówki u nas pod dostatkiem, a takie międzynarodowe spotkania byłyby z pewnością ciekawym elementem zabicia wakacyjnej nudy. Na razie pozostają nam wspomnienia, więc powspominajmy:


Polska - Maroko 3:1 (19:25, 25:17, 25:15, 25:16)
Polska - Maroko 3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:17)
Polska - Maroko 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:22)


Polska: Maciej Pawliński, Tomasz Tomczyk, Grzegorz Kosok, Jakub Oczko, Bartosz Janeczek, Maciej Zajder, Grzegorz Pająk, Michał Potera, Mikołaj Sarnecki, Krzysztof Antosik, Rafał Buszek, Mateusz Gorzewski, Andrzej Wrona, Paweł Mikołajczak, Tomasz Kusior, Adrian Stańczak.

Maroko: Hicham Essedyq, Khalid Satour, Hassan Jaldou, Mohhammed Alaoui, Zakaria Bairi, Idriss Cherqi, Abdel-Illah Akazzou, Naoufal Maskali, Abdessamad Benbekkar, Adil Erraisse, Ahmed Bartali, Hicham Bouchdouk, Hicham Faizid.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.