Wychowanek APN Ostrołęka Radosław Zyśk zadebiutował w PKO Ekstraklasie!

Piłka nożna 13 marca 2022 8 Komentarzy

Wychowanek Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej Radosław Zyśk zadebiutował w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Wszedł na boisku w 68. minucie meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock.

fot. Canal +

Radosław Zyśk to wychowanek Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej (w 43 meczach strzelił... 97 bramek), który swój piłkarski rozwój kontynuuje w Jagiellonii. W rundzie jesiennej zagrał w dwóch meczach rezerw w III lidze, strzelił jednego gola. Zyśk ma już za sobą powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

W 2019 roku trener APN Marcin Roman mówił nam:

Z mojego punktu widzenia, najzdolniejszym zawodnikiem, jakiegokolwiek mieliśmy jest Radek Zyśk (nie ujmując tutaj żadnemu innemu zawodnikowi). Myślę, że to będzie pierwszy wychowanek Akademii, którego zobaczymy na boiskach ekstraklasowych.

Okazuje się, że trener miał rację, bo Zyśk po dołączeniu do kadry pierwszej drużyny Jagiellonii, został desygnowany przez trenera Piotra Nowaka do gry już w meczu z Wisłą Płock. Wszedł na boisko za Fiodora Czernycha.

Jagiellonia przegrała ten mecz 0:1. Ostrołęczanin nie miał żadnej sytuacji strzeleckiej - Jagiellonia w końcówce meczu miała problem ze stworzeniem sobie dogodnej okazji do wyrównania. Jedyną szansą była możliwość podyktowania rzutu karnego za faul na Michale Pazdanie, ale sędzia Tomasz Musiał po weryfikacji VAR zdecydował się nie wskazywać na jedenasty metr. 

Cieszy jednak, że trener Piotr Nowak odważnie stawia na młodzież. Kto wie, może szansę na grę otrzyma też Miłosz Skowronek, również były gracz APN, który także został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
16:45, 13 marca 2022

Dlaczego

Czm tu wszyscy maja nazwisko "zyśk"

ocena: -         zgłoś
...
17:14, 13 marca 2022

Km

Jaga stawia ma młodzież dla kasy. Będą grać bronić się przed spadkiem ale z programu PZPN junior pro zgarną duża kasę liczona w milionach

ocena: -         zgłoś
...
17:17, 13 marca 2022

Km

Do zgarnięcia jest około 3milonow zł

ocena: -         zgłoś
...
17:57, 13 marca 2022

Milord

APN to jednak fachowcy...  

ocena: -         zgłoś
...
18:25, 13 marca 2022

Apn

Roman na prezydenta !

ocena: -         zgłoś
...
19:03, 13 marca 2022

Do wyżej

A gdzie reszta ty h wychowanków

ocena: -         zgłoś
...
20:45, 13 marca 2022

ukasz

tylko ten prezydent  bierze sporą kasę za karty zawodnika prawda .

ocena: -         zgłoś
...
02:46, 14 marca 2022

KURP

Nie był powołany do reprezentacji tylko konsultacje U 17 .Wychowanek Kurpika Kadzidło Skowronek został powołany na dwumecz ze Słowenia U 16.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.